• ~oko
    2013-02-12 07:43
    Kandydatow jest 118 na 120 mozliwych jednak jeszcze jeden kardynał konczy 80 lat i nie bedzie mogl brac udziału w konklawe,tak wiec ostatecznie bedzie 117 kardynałów potencjalnych kandydatow na papieża.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2013-02-12 08:26
    CZY rydzyk...znowu obrazi czarnoskorego papieza...i powie ze sie nie umyl ? jak wtedy na Jasnej Gorze ???
    A PISiury powiedza ze to koniec "cywilizacji " bialego czlowieka ??
  • ~sokular
    2013-02-12 08:30
    A może wreszcie ktoś "dzisiejszy" aby zrobić zakręt w kierunku realiów,odstąpić od celibatu (zniknie automatycznie problem pedofilii i "lewych" dziedzi ),uznać rolę kobiet,wyników naukowych,zaakceptować stan wiedzy genetycznej,astronomicznej i in.Przeciwnie będzie ubywać owieczek i to masowo...zostaną tylko...sorry...barany.
  • ~siesie
    2013-02-12 08:57
    Nycz na papieza Boże, dopomóż
  • ~Gienek
    2013-02-12 08:34
    Jest szansa, że wybiorą kogoś spoza Europy, ale wątpię, żeby któregoś z tych tu przedstawianych. Murzyn nie ma szans, ponieważ za mało jest katolików w Afryce i murzynów księży kardynałów. Będzie to ktoś z USA lub Ameryki Łacińskiej, ponieważ tam Kościół ma największe problemy i tam jest najwięcej katolików. Najprawdopodobniej będzie to biały spoza Europy. Kościół nie potrzebuje rewolucji tylko skutecznie głosić Ewangelie i przeciwstawić się skutecznie ideologii ateizmu etc.
  • ~Grzegorz O.
    2013-02-12 07:22
    - A może Curie Skłodowska ?? ... Ot, znawcy się znaleźli.
  • ~lilka
    2013-02-12 06:24
    Najlepiej jak zostanie papiezem kardynal Betone. On jest czlowiekiem glebokiej wiary i wprowadzi porzadki.
  • ~inka
    2013-02-12 00:00
    ja jestem za tym z Ghany,ale moze byc tez ten z Niogerii
  • ~siostra Euzabia
    2013-02-11 23:52
    Gowin na papieża!
  • ~mili
    2013-02-12 00:16
    Słyszałam, że papież w szybkim tempie traci wzrok, co uniemożliwić mu wkrótce może sprawowanie urzędu i narazić na ryzyko np. podpisania jakiegoś kompromitującego dokumentu, narażenia na straty lub niebezpieczeństwo lub ośmieszenia kościoła. Sadzę, że papież ma tę świadomość i być może poda powód swojej rezygnacji, a na pewno taki powód istnieje.