• ~stop reklamom !
  (2014-03-02 18:26)
  Nie wiem jeszcze, czy Rosji chodzi tylko o Krym (fakt, że agresja, ale zasadne z punktu widzenia bezpieczeństwa z uwagi na bezpieczeństwo militarne. Pamietać należy, że na terenie Turcji są amerykańskie perszingi z głowicami nuklearnymi wycelowane w Rosję), czy bardziej dworowi carskiemu chodzi o zwasalizowanie Ukrainy.

  Tak czy inaczej, oczywiste jest, że carowi Putinowi I i elitom zależy na zdławieniu Rewolucji. Nie dlatego, że rewolucja na Ukrainie jest niewygodna, tylko dlatego, że rewolucja prekariacka obecnie jest jako taka niewygodna i nie tylko dla Putina. Ta rewolucja na pewno się rozniesie i tego boi się Car oraz elity. Rozniesie się nawet jeśli zostanie zdławiona, bo to chodzi o głębsze siły społeczne. Mimo to Car usiłuje ją zdławić - ot desperacja.

  Po prostu takie czasy, że jest potrzeba zmiany społecznej. To są siły boskie. Próby powstrzymywania tego ze strony czy to Putina, czy innych elit nie zatrzymają tego, bo to jak zatrzymywać lawinę. Taka lawina zmiecie wszystkie przeszkody.

  Działania elit mające powstrzymać tego typu zmianę społeczną mogą co najwyżej przysporzyć trupów, zniekształcić bieg wydarzeń, natomiast jak kończą takie elity (broniące się przed zmianą) - o tym uczą uczą doświadczenia minionych
  rewolucji.

  Także z Putina I zostanie mokra plama - i to ma jak w banku, już w tym momencie przegiął - pokazał, że nie ma respektu dla tego typu społecznego procesu.

  W filozofii Dalekiego Wschodu (kultury starszej i dojrzalszej niż nasza) tego typu wielką przemianę (Przemianę) uważa się za proces święty, zaprzeczanie Jej jest rodzajem świętokradztwa - to musi się zemścić, zwłaszcza na tych, co Przemianę próbują powstrzymywać.

  Rola Zachodu w obecnej sytuacji jest (myślę) obłudna - cele nie są takie, jakie są deklarowane.
  Tak naprawdę również Zachód chętnie by widział zdławienie Rewolucji. Zachód wspierał co prawda Majdan, ale nie o to politykom zachodnim chodziło - nie o Rewolucję. Tak naprawdę Zachód nie mniej niż carat chciałby nie dopuścić do Przemiany. Popierali Majdan, ale nie wiedzieli, że to zrobi się z tego prawdziwa rewolucja. Mysleli, że ugrają w ten sposób korzystne dla Zachodu przetasowania w ukraińskich elitach, ale nie marzyli wcale ani demokratyzacji Ukrainy, ani o zniesieniu oligarchii. Przecież taki stan rzeczy (oligarchia) był i jest korzystny również dla Zachodu. Zachód chciał tylko swoich ludzi w Kijowie wypromować kosztem ludzi elit trzymających bardziej z Moskwą.

  Ci wielcy gracze areny międzynarodowej są siebie warci. Wszyscy oni właśnie odchodzą w przeszłość. Jeśli nie pogodzą się z tym źle skończą, a i niepotrzebnych trupów i nieszczęść nam przysporzą.
 • ~Varga czy Vagina
  (2014-03-02 18:46)
  Tylko długofalowe i pod ścianą dymanie
  w każdy otwór Kluzik-Rostkowskiej
  przez Johnego Kerry może powstrzymac
  Putina przed zajęciem Kijowa.
 • ~Kazik
  (2014-03-02 19:19)
  Putinowi sie nudzi, to jes jego prywatna wojna,70% Ruskich jest przeciw tej agresji.
  Komu jest ten atak potrzebny? to moze wywolac wojne swiatowa,takiE rzeczy wymykaja sie sZybko z pod kontroli;
  Putin nie jest politykiem realnym on ma wizje wielkiej i silnej Rosji ale niech najpierw bedzie gospodarczo silny, bo juz za pare lat to samomoga Chinczycy to samo zrobic z Rosja,
  on daje zly przyklad dla innych mocarstw,

  Ja jestem za silna i zjednoczona Europa, te zagrozenie moze niektorym uswiadomi jak wazna jest UE tylko razem i zwarci beda inni nas brali za powaznego partnera.
  Europa wydaje tyle samo pieniedzy na obrone co USA ale co my z tego mamy ?
  nic.
 • ~kuku
  (2014-03-02 19:53)
  brudne zawszone rece tuska precz od krymu spadaj nakartoflr durniu
 • ~pinokio
  (2014-03-02 20:27)
  do prawego sektora na majdanie daaaleeeko ,a szkoda.
 • ~pinokio
  (2014-03-02 20:29)
  no prosze banderowska emigracja z kanady sie zjawila.
 • ~Kielczanin
  (2014-03-03 00:07)
  Re: stop reklamom

  Z tą pożal się Boże filozofią Dalekiego Wchodu to nieźle odjechałeś.
  To co modne niekoniecznie jest mądre. Zwłaszcza gdy jest skrajnie głupie.
 • ~Drzazga 101
  (2014-03-03 09:20)
  O Matko, podczas walk na Krymie w 1943 roku, Kacapy zrucali na linie giermańskie ulotki z tekstem po rusku i giermańsku: -"Za cziem was pasłali w Ukrainu ?"
  Przydałyby się i teraz podrzucić podobne tym jełopom, których Putin wysłał "na pomoc" językoruskim mieszkańcom Krymu.
  Hej !-
 • ~Botex
  (2014-03-03 10:08)
  Chyba to zdjęcia z marszu niepodległości w Warszawie pomyślałem, policja wysłana przez TUSKA, KOMOROWSKIEGO pacyfikuje maszerujących w święto niepodległości polaków...to było moje pierwsze odczucie po obejrzeniu zdjęć.
  Ale zauważyłem ze na zdjęciach nie strzelają do ludzi z broni gładkolufowej, nie polewają wodą, nie rzucają gazu--- nie.. to nie mogła być warszawa.

  W Polsce pod rządami Platformy Obywatelskiej policja brutalniej atakuje maszerujących, już za same hasła antyrządowe idzie się do aresztu i płaci się wysokie grzywny.
 • ~realista.
  (2014-03-03 11:54)
  FSB pomyslala o wszystkim i teraz zwija amerykanska agenture w Rosji.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.