• ~Konrad Wallenrod
    2014-03-03 13:44
    Zadnej wojny nie bedzie Ukraina Wschodnia sama rozprawi sie banderowcami.Koncze moje pisanie na kilka tygodni,mam co innego na glowie niz precel na glowie prezesa.
  • ~wiesio bicz na pisiory
    2014-03-09 00:46
    tłumacze PISklą po wolsku;

    Pisklaki wzięły się za tłumaczenie, co powiedział Putin.

    Nauczyli sie brednie swojego wuca przekładać z wolskiego na polski i innaczej już nie potrafią.

    Antoni Mariusz jak się żyje po rozwodzie? Dzieci nie tesknią? Malutkie są ?


    Czy w
    normalnym kraju prezydentem jest :
    stary bezdzietny kawaler, bez prawa jazdy, analfabeta komputerowy, antytalent techniczny,
    swir otoczony 20 ochroniarzami :-) :-) :-) :-) :-) :-)
    NIE !

    Szczerbato zebny wieczny onanista pan Jaroslaw na medycznej debacie z Tuskiem poruszy tematy przyrostu naturalnego i próchnicy

    POdobno mini-prezes chce wprowadzic 75% podatek od kont bankowych - tylko konta w SKOK beda zwolnione :)
  • ~kierownik baru
    2014-03-07 20:05
    dla Katta,a Amerykańcy od Afganów zbierają baty,wyjdą i zostawią po sobie następny Taliban,gdzie oni wygrali?Wietnam,Libia,Irak ...a my jak kundelki ujadamy,przy ich nodze.Za to mamy wizy do ich cudownego kraju i gwożdzie w ramach ofsetu...
  • ~Żenadlll
    2014-03-07 23:38
    Po co takie porównania? to może zamieśćcie jeszcze porównanie sił Polski z silami Rosji itd...
  • ~Krzysztof L
    2014-03-09 00:37
    Powiem brutalnie: PRZECIWSTAWIANIE SIĘ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ, mrzonki o „silnych państwach narodowych w słabej Unii (Gowin, Kaczyński i inni)”, TO MYLENIE PATRIOTYZMU Z GŁUPOTĄ. To myślenie na dłuższą metę samobójcze. Myśleniem samobójczym jest też przeciwstawianiu się napływowi zagranicznego kapitału, kupowaniu ziemi i zamieszkiwaniu cudzoziemców w Polsce oraz Polaków za granicą. TO JEST MYŚLENIE POLITYCZNE RODEM XIX WIEKU.


    Realia są brutalne: ABY INNE PAŃSTWA CHCIAŁY REALNIE NAS BRONIĆ, TO MUSZĄ MIEĆ W TYM INTERES.

    Ideały są piękne, ale państwa naprawdę bronią swoich interesów, a o ideałach mówią. I tylko mówią. Jest dokładnie odwrotnie, niż twierdzą nasi mylący patriotyzm z idiotyzmem politycy.

    Nie są dla nas zagrożeniem Niemcy, Holendrzy, Francuzi i inni, kupujący polską ziemię, by na niej mieszkać i gospodarować i zakładający u nas zagraniczne firmy.
  • ~Krzysztof L
    2014-03-09 00:38
    IM WIĘCEJ BĘDZIE W POLSCE MIESZKAĆ I ROBIĆ INTERESY OBYWATELI INNYCH PAŃSTW UE I IM WIĘCEJ POLAKÓW BĘDZIE MIESZKAĆ W TAMTYCH PAŃSTWACH, TYM WIĘKSZY TE PAŃSTWA BĘDĄ MIAŁY INTERES W TYM, BY NAS BRONIĆ. GDYBY DZIŚ UE BYŁA TAKIM PAŃSTWEM FEDERALNYM, TAKIMI STANAMI ZJEDNOCZONYMI EUROPY, TO ROSJA NIE MOGŁABY NAWET PODSKOCZYĆ.

    Wystarczy choćby zestawić dane gospodarcze i ludnościowe:

    Ludność:

    ■UE – 509 milionów
    ■Rosja – 142 miliony
    Produkt krajowy brutto:

    ■UE (w sumie) – 15,183 bilony USD
    ■Rosja – 2,48 biliona USD
    A gdy zestawimy to z nakładami na armię:

    ■UE – 250 miliardów USD
    ■Rosja – 110 miliardów USD
    Liczby te różnią się w różnych źródłach (podaję za CIA Word Factbook), ale oddają mniej więcej proporcję. Rosja ma 3,5 razy mniejszą liczę ludności, sześciokrotnie mniejszą gospodarkę i ponad 2 razy mniejszy budżet armii.

    Tylko niestety to fikcja, bo UE nie jest państwem, nie jest jednolicie kierowaną strukturą, nie ma wspólnej armii i dzięki temu dużo teoretycznie słabsza Rosja może nas wodzić za nos.
  • ~Incitatus
    2014-03-09 00:40
    Może kiedyś Francuz zrozumie, że nie warto kochać dzielnego Rosjanina, tylko dlatego, że skopał jego przodkowi d… wieki temu?
    Może Niemiec zrozumie, że nie warto sprzedawać sznura, na którym za chwilę będzie wisiał?
    Może wszyscy oni zrozumieją, że Rosja dąży do ustanowienia swojej naturalnej granicy, czyli granicy na Atlantyku?

    MOŻE KIEDYŚ POLAK ZROZUMIE, ŻE NIE WARTO POPIERAĆ KACZYŃSKIEGO, MACIEREWICZA I RYDZYKA?

    Bo bliżej im do XVIII-wiecznych „patriotów” z Targowicy, niż do Piłsudskiego?
  • ~Krzysztof Ł
    2014-03-09 00:42
    A co do „naturalnej granicy”, to przytoczę parę celnych odpowiedzi Radia Erywań:

    Z kim graniczy Rosja? Z kim chce.
    A z kim chce? Z nikim.

    Co to jest agresja? Zaatakowanie wojsk rosyjskich w dowolnym kraju.

    Czy Putin ma niezależnych doradców? Ma, codziennie im mówi, co mają doradać.

    Czy w Rosji są wolne media? Są zarówno wolne, jak i szybkie.

    Jakie jest hasło Aerofłotu? Odwiedź Rosję, zaczym Rosja odwiedzi ciebie.

    Niestety, nie ma z czego się śmiać.
  • ~CZŁONEK z pisdu
    2014-03-09 00:43
    Nasz geniusz polityczny Jarosław ma swoich ludzi w Rosji .

    Antoś i szmaciarz z Torunia , donoszą naszemu geniuszkowi politycznemu co się dzieje w Rosji , i dlatego możemy być spokojni .

    Jarosław poprowadzi nas do zwycięstwa
  • ~adam furtak
    2014-03-09 00:47
    Stany Zjednoczonej Europy to jedyna droga dla UE.

    Jak dotąd cel ten chyba nie figuruje w kilkudziesięcioletniej perspektywie UE. Najgorsze, że niemal wszyscy się z tym zgadzają, a nikt nic nie robi.

    Zatem jaki powinien być następny krok?