• ~Stary Jork
    2014-03-12 16:14
    W Harlemie a nie na Manhatanie.
  • ~PiS duś
    2014-03-12 18:06
    To teraz czekać na konferencję Macierewicza który połączy ten wybuch z "zamachem" smoleńskim!
  • ~Obserwator z Woodside
    2014-03-12 18:27
    @~Polak z Hameryki2014-03-12 16:592014-03-12 17:52

    @Obserwator z Woodside2014-03-12 17:40

    Tak przekonałeś mnie.

    Bo prawdopodobnie widziałeś to wszystko, o czym tu mowa, na własne oczy i to nie raz czy dwa!
    Natomiast dziwi mnie kategoria ludzi, co to nie wychylili nosa z Pułtuska, mają lat dwadzieścia kilka, ale wydaje im się, że świat i życie znają od podszewki!
    W moim wieku, a pamiętam niemal czasy Franza Josefa, mogę takim osobnikom powiedzieć tylko jedno:
    (cytuję z sieci)
    że należą "do coraz liczniejszej kategorii osobnikow, ktorzy nie przyjmuja do wiadomosci prostego i na pierwszy rzut oka oczywistego faktu, ze wokolo zyja miliony innych ludzi, ktorzy juz dawno mieli lat 13, 17, 26, 34, 48, 59, 72, 83, a niekiedy nawet znacznie wiecej, i ktorzy zyli w kilku epokach, o ktorych oni zaledwie slyszeli, ktorzy z pierwszej reki nie tylko znaja Presleya, Stones'ow, Pink Floydow i Jimi'ego Hendrixa, ale tez na wlasne oczy widzieli zolnierzy Wehrmachtu, Bieruta, Fejgina, Zambrowskiego, Gomulke, Gierka, Jaruzelskiego, a przy tym realnie w kazdej z tych epok funkcjonowali i starali sie zachowac czlowieczenstwo!
    Ludzie ci poza tym przeczytali na przyklad ponad 3500 ksiazek, tysiace godzin spedzili w bibliotekach, obejrzeli setki starannie wybranych filmow, dziesiatki tysiecy przekazow telewizyjnych i materialow prasowych i mieli wystarczajaco duzo czasu i wystarczajacy aparat analityczny, zeby ten ogromny material poddac wnikliwej analizie, poddac krytycznej ocenie i samodzielnie wyciagnac wnioski oraz te wnioski przez dziesieciolecia nieustannie weryfikowac!
    Ludzie ci czesto spedzili wiele lat poza Polska, wiec mieli czas zaznajomic sie z pierwszej reki ze swiatem - takim, jakim on naprawde jest, od - przykladowo - obozu w Stutthofie i wiezienia na Rakowieckiej, poprzez slumsy Nowego Jorku, karaibskie wioski rybackie, puszcze Oregonu czy palace Buenos Aires az do zagubionej w augustowskich lasach osady...
    I wszedzie tam spotykali innych prawdziwych i pełnych oraz spełnionych ludzi, fragmenty zycia ktorych zachlannie wchlaniali i ktorym dawali bez wahania i bez zalu najlepsze okruchy swojego zycia...
    Dzieki temu mieli szanse nie tylko sami przetrwac, ale posiedli ogromne bogactwo - istote bycia czlowiekiem pośród innych ludzi na tej Ziemi... i posiedli tym samym wiedze o tym, czym to "bycie czlowiekiem" jest..
    Niektorzy z nich byli ukrywajacymi sie przed Gestapo polskimi Zydami, a niektorzy polskimi robotnikami katowanymi przez "rodakow" w piwnicach Palacu Mostowskich...
    Niektorym zdarzylo sie byc polskimi wiesniaczkami gwalconymi przez zolnierzy z UPA, a inni znowu byli polskimi studentami palowanymi na dziedzincu Uniwersytetu Warszawskiego...
    Dlatego jest im dostepna skala porownawcza o rozpietosci takiej, ze wzrok tych, co to "takie widzą świata koło, jakie tępymi zakreślą oczy", więc nie ogarniają tak naprawdę niczego!!!"

    Pozdrowienia z NY.
  • ~karuzela
    2014-03-13 06:46
    Jak daleko palikociarni do swołoczy rosyjskiej?
  • ~ZDB
    2014-03-12 20:14
    ---UWAGA UWAGA na forum zalew sowiecko palikociarsko- scierwoputinowej agentury
  • ~pytanko
    2014-03-12 18:20
    Czy to nie byl czasem samolot-widmo ze Smolenska???(taa,ten POlski)
  • ~EG1994E
    2014-03-12 18:17
    UWAGA NA SOWIECKO PUTINOWSKĄ PALIKOCIARNIOWĄ AGENTURĘ
  • ~wrg
    2014-03-12 18:16
    Towarzysze radzieccy dali znac o sobie. Teraz już czarnawy przestarszy się na dobre
  • ~aa
    2014-03-12 18:04
    Niech się upewnią czy to nie był ruski gaz, on jakiś taki agresywny ostatnio.
  • ~Nerwowy Buc
    2014-03-12 16:15
    To byl gaz.