• ~sami swoi
    2014-09-07 21:26
    To byli agent CIA i klamca-wart tylko Unii czyli swych mocodawcow: Co mi do Putina-mam go gdzies ale takich jak Poroszenko NIE NAWIDZE!
  • ~ibisuku
    2014-04-07 07:35
    panowie w londynie a ak hołota jako robota idiota ak to bandyci a tusk zrobił z nich boga tera tera jest wojna kto handluje czeko czekami ten zyje kaszanka rabanka miedy dzumą a cholerą
  • ~Polak
    2014-04-07 08:20
    "Księżniczka Pomarańczowej Rewolucji", ładnie to ka pisać o złodziejce i kryminalistce?
  • ~ano wlasnie-witaj EU
    2014-04-07 08:41
    Komentarz do fotki;"Ja wam dam tak popalic,ze bedziecie z tesknota mowic o poprzednich latach". (Dodam ze nie koniecznie dobrze wspominac Janukowicza ale zarobki i stope zyciowa!)
  • ~hanka
    2014-04-07 09:15
    Zamienil stryjek siekierke na kijek... Biedni Ukraincy nie maja z czego wybierac.
    Ten pan juz sie dawno bawil w polityke, przy Timoszenko i przy Janukowiczu. I nie wiele z tego wyszlo. Ale stac go na to aby byc premierem. Mam nadzieje, ze USA bedzie z tego zadowolone, bo Ukraincy napewno na tym nie wiele zyskaja.
  • ~Monika
    2014-04-11 09:19
    Poroszenko pochodzi z Odessy, mieszkańcy tego miasta i chyba nie tylko tego nie chcą nawet słyszeć o tym żeby Poroszenko został prezydentem. Najważniejszy powód - finansowanie Majdanu i układy z banderowcami.
  • ~na rozdrozu i w chaosie
    2014-05-22 12:40
    Na Ukrainie balagan...
    jak za czasow Ukrainy z okresu Polski przedrozbiorowej.
    Polska byla ostoja spokoju i dobrobytu dopuki nie "zjednoczyla sie" z ziemiami Rusinow.
    Po tym zjedoczeniu w krotkim czasie Rzeczpospolita przeistoczyla sie w kraine chaosu. Dawniej oligarchia magnacka na Rusi (super bogata szlachta) posiadala wielkie majatki ziemskie i wlasne prywatne armie dla ochrony przed sasiadami.
    Dzis oligarchia ukrainska, to postkomunistyczni... ktorzy w kosmicznym tepie dorobili sie wielkich fortun.
    Z jednej strony to dobrze, ze Ukraina ma swoi potezny wlasny kapital,
    bo jest to jakas przyszlosc dla Ukrainy.
    W Polsce zyje sie oczywiscie lepiej niz na wschodzie,
    ale Polska jako narodowo-niepodlegly kraj juz nie istnieje.
    W Polsce politycznie maszeruje sie pod dyktando Zachodu.
    To tez nic zlego bo przeciez male kraje nie maja innej mozliwosci jak "byc w sojuszu" - jest przynajmniej spokoj i wzgledny dobrobyt.

    Ukraina ?
    Ciezko powiedziec co z tego wyjdzie...
    * Krym =
    jest rosyjski i to jest juz wiadome
    - tylko dla zasady ktos czasami wspomni o Krymie ...bo tak wypada
    * Ukraina poludniowo-wschodnia = ?
    wielka niewiadoma.
    Miejscowi Rosjanie za przykladem plynacym z Krymu
    podjeli walke o przylaczenie do Rosji,
    ale matjuszka Rosja "olala ich w polowie drogi".
    Sytuacja odmienila sie po spaleniu zywcem 48 rosyjskich demonstrantow w Odessie
    i wymordowaniu policjantow w Mariupolu, ktorzy chcieli przejsc na strone rosyjskich separatystow.

    Na Ukrainie toczy sie walka pomiedzy oligarchicznymi ukladami
    i ani EU, ani USA tak na prawde nie kontroluje sytuacji.
    A Rosja ?
    Rosja zadowolila sie przylaczeniem Krymu,
    pozostawila na pastwe losu rosyjskich separatystow w Donbasie
    i swoje mysli geopolityczne skierowala w kierunku Azji
  • ~anioł
    2014-05-11 09:53
    Premier Tusk już wie,że prezydentem Ukrainy będzie Poroszenko.
  • ~SYLVEK
    2014-04-07 08:13
    Wiadomo ze to czlowiek Putina on zostanie prezydentem a Janukowicz plemielem - ta zabawe juz znamy.