• ~Jobtwojumac
    2014-08-12 13:13
    Kon Trojanski.
  • ~socjolog
    2014-08-12 15:25
    Re bezsilny .Tój wpis ,tzn treść i sposób pisania jeszcze raz potwierdza że nie jesteś Polakiem tylko kims z np Ukrainy lub Białorusi. Polak nie pisze -Ty nie masz połowy rozumu.To nie po polsku. Inne słowa i konstrukcja zdania potwierdza że jesteś tym o kim myśle a płaca ci ludzie o których napisałem wcześniej. Prosze abys nie podszywał sie po Polaków. Bo napewno nim nie jesteś. Pozdrawiam .
  • ~rychu
    2014-08-12 14:14
    jak wpuszcza ten konwoj, to bedzie koniec Ukrainy !!!
    Putin i jego banda nie ma zadnych oporow moralnych (tak jak Jarek) i wykorzysta kazda sposobnosc, nie liczac sie cena zycia setek tysiecy ludzi, dla swoich celow - zawladniecia Ukraina !!!
    Zachod mogl taki konwoj pomocy humanitarnej zorganizowac dawno, ale Putin ich w ch... zrobil i teraz to on bedzie udawal dobrego wujka !!!
    swiat przegrywa z bandytyzmem i imperializmem Rosji !!!
  • ~ew.am
    2014-08-12 14:16
    Rosyjski komentarz (z moim tłumaczenie na polski):

    Андрей Орлов
    2 godz. · Moscow, Russia ·
    КРАСНОГО КРЕСТА НА НИХ НЕТ!
    Когда несколько сотен российских солдат перед отправкой за границу переодевают в артековские шорты и гольфики, у меня появляется очень нехорошее предчувствие.
    Когда в официальных новостях танковый полигон в Алабино переименовывается в Наро-Фоминск, моё очень нехорошее предчувствие нарастает.
    Когда с 280 военных грузовиков снимают военные номера, а сами грузовики перекрашивают в девственный белый цвет, очень нехорошее предчувствие начинает перерастать в тревожность.
    Когда закупленные на бюджетные средства для самых благих целей 2 тыс. тонн медикаментов и продовольствия объявляются «собранными москвичами и жителями Московской области", к тревожности примешивается привычная брезгливая реакция на ложь властей.
    Когда пресс-секретарь президента заявляет, что помощь «организована совместно с Международным комитетом Красного креста», а Красный Крест утверждает прямо противоположное, и требует, «чтобы грузы были доставлены исключительно гражданскому населению», у меня складывается скребущее ощущение, что «помощь» предназначается совсем не населению.
    Чего я больше всего боюсь? Того, что белыми, питательными, тёплыми, целебными и благими намерениями мостится дорога в давно и тщательно подготовленный ад.
    Что мне всё это напоминает? Нет, не Сараево, Прагу, Будапешт, Цхинвал и Сухуми. Это напоминает мне Трою. Как говорил при виде гуманитарного груза жрец Лаокоон:
    «Иль в деревянном коне здесь ахейцы скрываются, или
    Против нашей стены громада построена эта,
    Чтоб над домами ударить, чтобы нашу крепость превысить,
    Или иной здесь обман. Нет, коню вы не верьте, троянцы!
    Что там ни будь, я данайцев боюсь и дары приносящих».
    Moje tłumaczenie:
    Czerwonego Krzyża na nich nie ma!
    Kiedy kila setek żołnierzy rosyjskich zakłada przed wyjaqzdem zagranicę zakłada pionierskie ubranka pojawia się u mnie bardzo złe przeczucie.
    Kiedy w oficjalnych wiadomościach podaje się, że poligon wojskowy w Alabino przemianowuje się się na Naro-Fominsk moje bardzo złe przeczucie jeszcze narasta.
    Kiedy 280 wojskowych ciężarówek przemalowuje się na biało i zdejmuje się z nich wojskowe tablice bardzo złe przeczucie przerasta w trwogę. Kiedy zakupione ze środków budżetowych lekarstwa i żywność ogłasza się "zebranymi przez mieszkańców Moskwy i moskiewskiej obłasti" moja trwoga przekształca się w zwykłą reakcję na kłamstwa władzy.
    Kiedy sekretarz prasowy prezydenta ogłasza, że pomoc "organizowana wspólnie z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem , a Czerwony Krzyż twierdzi coś zupełnie przeciwnego i wymaga aby " ładunki były przekazane bezpośrednio ludności cywilnej" powstaje u mnie wrażenie, że "pomoc" przeznaczona jest bynajmniej nie cywilom.Czego boję się przede wszystkim? Tego, że te dostawy stanowią drogę do przygotowywanego piekła.
    Co mi to wszystko najbardziej przypomina? Nie, nie Sarajewo, Pragę, Budapeszt, Cynwali i Suchumi. To mi przypomina Troję. Jak mówił widząc ładunek humanitarny Laokoon:
    ''Czyż w drewnianym koniu nie kryją się Achajowie, lub pod naszymi murami stoi grupa ta, aby nad domami uderzyć, naszą twierdzę zdobyć, lub jakieś inne tu oszustwo. Nie, nie wierzcie koniowi Trojanie, jak by nie było, nie wierzę wrogom przynoszącym dary"
  • ~Pik pok
    2014-08-12 14:16
    szanuję dziennik pl ale panowie nie dawajcie ciała polskim służbom którzy płacą za wpisy o rzekomym koniu rojańskim ,bezsilności na cierpienia upowców.Przecież te wpisy atakujace Rosję są tak widocznymi prowokacjami że zastanawia mnie fakt czy w naszych służbach siedzą ludzie inteligientni czy yntelygentni. Po zajściu w gazecie wprost mam watpliwości.
  • ~@HINIO
    2014-08-12 14:21
    HINIO.
    I OSTATNIA MINE WSADZIC CI DO DOOOOPY.
  • ~Żyrynowski za kierownicą -b u h a j Sanhedrynu
    2014-08-12 14:36
    .
    wiozą r a d i o a k t y w n y POlon jako wodę mineralną ! !
    .
  • ~troll
    2014-08-12 14:22
    No a jakie miałyby jechać ciężarówki jak nie wojskowe przemalowane na kolor jaki wymaga w takiej sytuacji OBWE. Skąd państwo weźmie 280 ciężarówek .poprosi prywatnych transportowców aby na jeden raz przemalowali swoje ciężarówki na biały kolor.Malowanie takiej cieżarówki to kilkanaście tysięcy złotych po czym koleny wydatek to znów przemalowanie na ten który był wcześniej.A tak armia dała przemalowała a obywatele zapłaca. tak jest wszedzie. W każdym kraju.Zwykli ludzie placą frycowe za zabawy polityków.
  • ~wawiak
    2014-08-12 14:32
    Re ew.am stary te numery juz znamy z PRL.Roztrzelana wietnamka która mówi o złych amerykanach ,po czym po 20 latach okazuje sie że jest pracownikiem ministerstwa spraw wewnetrznych. teraz wyskrobałeś jakiegoś andreja orłowa. Tylko idiota wierzyłby w tą podpuche.słowa tego "kierowcy"to słowa człowieka wykształconego dla którego semantyka nie jest obcym tworem.Qwa jak juz próbujecie tworzyc jakas "legende" róbcie to z głową. Jutro pokażecie staruszke która ładowała w tej tajnej bazie rakiety do tych kamazów i która opowiadala jako "swiadek o zlych zamiarach generała rosyjskiego.Potem dziecko które cudem uszło atakowi separatystów którzy strzelali dio niego z 20 m ale o dziwo nie ustrzelili a które za 30 lat jak sie okaże nigdy nie było we wschodniej ukrainie. Przerabialiśmy to już w PRL.Młodzi ludzie z liceuw i na studiach może uwierzą w te brednie ale my pokolenie postsolidarnościowe napewno nie.
  • ~koń...
    2014-08-12 14:57
    ... trojański na 99%