• ~Kielczanin
    2014-09-16 14:06
    Akurat powstanie państwa islamskiego to nie efekt błędów popełnianych przez dziesięciolecia, lecz skutek amerykańskiej polityki zmierzającej do zniszczenia Syrii przez wywołanie wojny domowej przy użyciu najemników dostarczonych przez Al-Qaidę, a uzbrojonych przez Amerykanów i wspieranych przez nich na arenie międzynarodowej.
    Od początku wszyscy wiedzieli czym to grozi i ki m są ci rzekomi "powstańcy" którzy maltretowali, mordowali, a nawet zjadali (tak!) Syryjczyków.
    Ale cel - zniszczenie Syrii i Iraku (zympatyzującego z Iranem), osłabienie wpływów Rosji i Iranu w regionie był wazniejszy niż jacyś tam ludzie.
    Amerykanie walćża o demokrację nie oglądając się na ofiary, bo są pewni, że historia ich rozgrzeszy. Zwłaszcza, że sami ją później piszą.
  • ~Kajetan
    2014-09-16 12:45
    To nie są błędy
    Zachód celowo zdestabilizował bliski wschód
    Dlaczego ?
    Bo wróg jest potrzebny:
    - po pierwsze by trzymać narody "za mor...ę"
    - po drugie bo przemysł zbrojeniowy musi się kręcić !
    Tak więc nie ma przypadków!
  • ~któś
    2014-09-16 15:53
    demokraty obaliły Mubaraka, Saddama, Kadafiego i próbowały sprzątnąć Assada. Rządzili autorytarnie, trzymali radykalnych islamistów za mordę i była cisza i porządek. A teraz nie wiedzą co zrobić. Niech Raduś podpowie, taki wyrywny był i mądry razem ze swoim Tuskiem.
  • ~Realista
    2014-11-04 19:27
    Jak amerykanie zrobili "wiosnę" w Egipcie, Iraku, Libii, Syrii, Afganistanie, bo nie podobały im się tamtejsze rządy, które nie chciały im robić "łaski", to teraz mamy tego skutki. I tak będzie zawsze, gdy znajdzie się ktoś, kto chce rządzić całym światem.
  • ~iustus
    2014-09-17 01:18
    Zapomniekiscie dodac najwaznjsze 2 przyczyny;
    - ZBYT DUZEJ TOLERANCJI A WRECZ ZGODY NA ROZWIJ ISLAMU W EUROPIE
    - ZAPRZESTANIE PROB ASYMILACJI MUZULMANOW W EUROPIE (MULTIKULTUROWOSC)
    - WALKA Z CHRZESCIJANSKIMI PODSTAWAMI EUROPY I TWORZENIE POLA W ICH MIEJSCU DLA ISLAMU
    - ASYMETRI W TRAKTOWANIU MUZULMANOW W EUROPIE I NIEMUZULMANOW W KRAJAHC ISLAMU
  • ~Jan Stańczyk
    2014-09-16 13:23
    Powstanie państwa Islamskiego to efekt głupiej polityki państw zachodu tzw.Unii. Przez 30/20lat w imię poprawności politycznej przyjmowali tysiące uchodźców z państw islamskich i tolerowali ich poczynania . Kiedyś Święte Krucjaty ograniczały i niszczyły innowierców, współczesna lewacka Europka sam wpuszcza ich do ciebie pozwalając na tworzenie swoistej subkultury Islamu .
  • ~!!!!
    2014-09-16 14:42
    ~!!?!2014-09-16 14:05
    pkt. 6 - przepraszam, że tak impulsywnie, ale z bronia chemiczna to TOTALNE kłastwo co tu napisano - NIKT, po za politykami z USA, NIE UDOWODNIŁ, że to rząd w Damaszku użył broni chemicznej…

    -- uzywal przeciwko wlasnym obywatelom.. ksywka "chemiczny Ali".. mowi cos panu/pani???
  • ~analityk
    2015-11-14 23:37
    Wy osły... To nie wiecie kto sponsorował te dzikie plemiona? Ruscy dali im broń i wyszkolenie a niemcy merkelowi dali im paszport do europy.ci drudzy są więcej winni bo tragedia jest dziś.a handel bronią był już od dawna,od dziesięcioleci.
  • ~qwert2
    2014-11-09 22:51
    Podstawowy blad jest WIERZYC tej dezinformacji wymyslona przez wywiady ,jak i tamta ze jakis "seal" zatrzelil binLadena :-) Ubliza to mojemu intelektowi