• ~WAW
    2014-10-09 22:11
    A GDZIE NAGRODA NOBLA DLA KURDUPLA ZA WYNALEZIENIE GRILLA??
  • ~GoldmanSachs
    2014-10-10 00:23
    Za to Obama dostał, tylko za co ? Sam był wielce skonsternowany tą nagrodą , nawet nie powiem zaskoczony > A ja jeno dodam, ludzie na świecie wszędzie piją , ba nawet ćpają , zaczęło się chyba od Stockholmu, komu by dać tego Nobla. W rozterce ten komitet . Trzeba to zrozumieć. Skoro w tym roku przyznano Nobla za wynalazek z 1989r . Z ekonomii przyznaje się z reguly za prace sprzed 20-30 lat , co już nikt nie pamięta i nikt nie wie czy to dobre czy zle. Niebawem to i Balcerowicz dostane , ze zafundowal 10 mln Polakom wraz z Bolkiem największą biedę i bezrobocie na lata. Z rozterki chla ten komitet , pobłądzili, jak niegdyś towarzysze w KC . Ja to rozumie. .
  • ~no co ty
    2014-10-10 06:04
    Świetny materiał do niepokazania w wiadomościach.

    Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił w całości zażalenie Lecha Wałęsy w procesie z Krzysztofem Wyszkowskim. Były prezydent ma zwrócić dziennikarzowi koszta procesowe. Proces ciągnął się od 9 lat. Wyrok jest ostateczny i niezaskarżalny.
  • ~Pamięci Ken Saro-Wiwa
    2014-10-10 07:20
    Ken Saro-Wiwa

    "Pozostała mi tylko nadzieja na to, że wtedy, gdy to czytasz, ja jeszcze pozostaję wśród żywych. Mój stan zdrowia okropnie się pogorszył, a odmówiono mi dostępu do lekarza, adwokata, rodziny, prasy itd. Trwa to przez całe 7 tygodni mojego zamknięcia. Raz, jeden jedyny raz zaskrzypiały drzwi i zbadał mnie lekarz wojskowy z Port Harcourt. Wojskowy administrator Rivers State i Ogonilandu, pułkownik Col Komo, odmówił wykonania zaleceń lekarza. Czuję, że wkrótce dopełni się to, co zaplanowali, czyli zamordowanie mnie.

    Już czterokrotnie wnieśliśmy do sądu skargę w oparciu o Habeas Corpus*. Sąd nie rozpatrywał jej ani razu, nic już więcej nie da się zrobić. To już 7 tygodni, a policja jeszcze nie wniosła oskarżenia do sądu. Chciałbym, żeby to zrobili, abym mógł się oczyścić z zarzutów. Sąd jednak niedługo zawiesza swoją działalność i udaje się na wakacje"...
    więcej: "SHELL MA NIE JEDNO IMIĘ..."
    Zielone Brygady nr 6(84)/96, czerwiec '96
  • ~F_F
    2014-10-10 08:41
    Podobno prezydent Putin powiedział, że jest gotów odebrać Pokojową Nagrodę Nobla, tylko jeszcze nie wie komu... :)
  • ~opama
    2014-10-10 09:01
    pokojowa nagroda nobla mocno się zdewaluowała ,pasmo kompromitacji jest zatrważające, a ostatnim gwoździem do trumny była nagroda dla baraka obamy który następnie zrobił PiekłO w syri
  • ~@WAW
    2014-10-10 09:42
    MORALNY KURDUPLU Z PARTII OSZUSTOW - nie zryj tyle skazonego scierwa i nie zasrywaj forum swoimi syPOcinami!!

    p.s. POpros kogos by cie nauczyl jak wylaczyc caps lock! PATOLOGIA NIEDOROBIONEGO TROLLA!
  • ~Jan Kołodyński
    2014-10-10 09:48
    Kurczę, Sztokholm nie ma nic z Pokojową Nagrodą Nobla do czynienia od 1905 roku! Nagrodę wręcza się w Ratuszu w Oslo!
  • ~kapitan NEMO
    2014-10-10 10:37
    przyjęcie [dopuszczenie] przez komitet noblowski kandydatury rozbójnika Putina który podjął i prowadził wojny agresywne przeciw sąsiadom [Gruzji, Ukrainy], utopił we krwi naród Czeczeński i grozi agresją innym krajom europejskim, łącznie z sugerowaniem użycia broni jądrowej - to działanie które niszczy ideę nagrody, a sam Nobel chyba się w grobie przewraca
  • ~MEMORY
    2014-10-10 06:56
    W 1935 (!!!) roku kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla został Benito Mussolini, włoski faszysta i dyktator. Jego kandydaturę zgłosili Gilbert Gidel, profesor prawa z paryskiego Instytutu Prawa Międzynarodowego oraz naukowcy z wydziału prawa uniwersytetu w Giessen.
    W 1939 (!!!) roku jednym z kandydatów był kanclerz Trzeciej Rzeszy Niemieckiej - Adolf Hitler. Jego osobę zgłosił szwedzki parlamentarzysta E.G.C. Brandt.
    Józef Stalin był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla dwukrotnie. Po raz pierwszy w 1945 roku jego kandydaturę zgłosił Halvdan Koht, historyk i były minister spraw zagranicznych Norwegii. Medal trafił jednak wtedy do Cordella Hulla, amerykańskiego sekretarza stanu, jednego z ojców ONZ. Drugi raz Stalina do Pokojowej Nagrody Nobla zgłosił w 1948 roku czeski naukowiec Wladislav Rieger. Część zbrodni Stalina ujawniono dopiero 8 lat później. Pod jego rządami tylko na terenie ZSRR zginęło ponad 20 MILIONÓW ludzi (nie licząc ofiar IIWŚ).
    Polskiego generała – Wojciecha Jaruzelskiego - który dowodził polskim oddziałami, wysłanymi w 1968 roku do stłumienia rewolucji w Pradze, późniejszego autora stanu wojennego na terenie PRL, nominowano w 1982 roku. Pomysłodawcą był marksistowski filozof prof. Adam Schaff.
    Wśród budzących kontrowersje Pokojowych Nagród Nobla można wymienić jeszcze np. tę przyznaną (1990) Michaiłowi Gorbaczowowi, który może i doprowadził do rozmontowania ZSRR, ale zdecydowanie nie to było jego celem. Moralny autorytet byłego pierwszego Sekretarza KCKPZR też budzi wiele wątpliwości. Jak pisał Ben Lewis - wprowadzona przez niego Fundacja wymaga od każdego dziennikarza, chętnego do rozmowy z tym bojownikiem o światowy pokój, wysokich donacji. Ceny są wręcz lichwiarskie.
    W 2004 roku Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała Wangari Maathai, która - według późniejszych doniesień - twierdziła, że AIDS stworzyli zachodni naukowcy, aby wybić populację Afryki.
    Także nagroda dla Marttiego Ahtisaariego może rodzić pytania. Ten konstruktor porozumienia serbsko-albańskiego otrzymał Pokojowego Nobla (2008) zaraz po tym... jak Albańczycy wyrzucili plany Ahtisaariego do kosza i jednostronnie ogłosili niepodległość Kosowa, z pełnym pogwałceniem praw i żądań Serbów…
    Są jeszcze i inni dziwni laureaci Pokojowej Nagrody Nobla - z ostatnich 50 lat - o których lepiej nie wspominać, bo cenzura IIIRP (w tym Dziennik.pl) tego nie strawi…