• ~WAW
  (2014-10-09 22:11)
  A GDZIE NAGRODA NOBLA DLA KURDUPLA ZA WYNALEZIENIE GRILLA??
 • ~GoldmanSachs
  (2014-10-10 00:23)
  Za to Obama dostał, tylko za co ? Sam był wielce skonsternowany tą nagrodą , nawet nie powiem zaskoczony > A ja jeno dodam, ludzie na świecie wszędzie piją , ba nawet ćpają , zaczęło się chyba od Stockholmu, komu by dać tego Nobla. W rozterce ten komitet . Trzeba to zrozumieć. Skoro w tym roku przyznano Nobla za wynalazek z 1989r . Z ekonomii przyznaje się z reguly za prace sprzed 20-30 lat , co już nikt nie pamięta i nikt nie wie czy to dobre czy zle. Niebawem to i Balcerowicz dostane , ze zafundowal 10 mln Polakom wraz z Bolkiem największą biedę i bezrobocie na lata. Z rozterki chla ten komitet , pobłądzili, jak niegdyś towarzysze w KC . Ja to rozumie. .
 • ~no co ty
  (2014-10-10 06:04)
  Świetny materiał do niepokazania w wiadomościach.

  Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił w całości zażalenie Lecha Wałęsy w procesie z Krzysztofem Wyszkowskim. Były prezydent ma zwrócić dziennikarzowi koszta procesowe. Proces ciągnął się od 9 lat. Wyrok jest ostateczny i niezaskarżalny.
 • ~Pamięci Ken Saro-Wiwa
  (2014-10-10 07:20)
  Ken Saro-Wiwa

  "Pozostała mi tylko nadzieja na to, że wtedy, gdy to czytasz, ja jeszcze pozostaję wśród żywych. Mój stan zdrowia okropnie się pogorszył, a odmówiono mi dostępu do lekarza, adwokata, rodziny, prasy itd. Trwa to przez całe 7 tygodni mojego zamknięcia. Raz, jeden jedyny raz zaskrzypiały drzwi i zbadał mnie lekarz wojskowy z Port Harcourt. Wojskowy administrator Rivers State i Ogonilandu, pułkownik Col Komo, odmówił wykonania zaleceń lekarza. Czuję, że wkrótce dopełni się to, co zaplanowali, czyli zamordowanie mnie.

  Już czterokrotnie wnieśliśmy do sądu skargę w oparciu o Habeas Corpus*. Sąd nie rozpatrywał jej ani razu, nic już więcej nie da się zrobić. To już 7 tygodni, a policja jeszcze nie wniosła oskarżenia do sądu. Chciałbym, żeby to zrobili, abym mógł się oczyścić z zarzutów. Sąd jednak niedługo zawiesza swoją działalność i udaje się na wakacje"...
  więcej: "SHELL MA NIE JEDNO IMIĘ..."
  Zielone Brygady nr 6(84)/96, czerwiec '96
 • ~F_F
  (2014-10-10 08:41)
  Podobno prezydent Putin powiedział, że jest gotów odebrać Pokojową Nagrodę Nobla, tylko jeszcze nie wie komu... :)
 • ~opama
  (2014-10-10 09:01)
  pokojowa nagroda nobla mocno się zdewaluowała ,pasmo kompromitacji jest zatrważające, a ostatnim gwoździem do trumny była nagroda dla baraka obamy który następnie zrobił PiekłO w syri
 • ~@WAW
  (2014-10-10 09:42)
  MORALNY KURDUPLU Z PARTII OSZUSTOW - nie zryj tyle skazonego scierwa i nie zasrywaj forum swoimi syPOcinami!!

  p.s. POpros kogos by cie nauczyl jak wylaczyc caps lock! PATOLOGIA NIEDOROBIONEGO TROLLA!
 • ~Jan Kołodyński
  (2014-10-10 09:48)
  Kurczę, Sztokholm nie ma nic z Pokojową Nagrodą Nobla do czynienia od 1905 roku! Nagrodę wręcza się w Ratuszu w Oslo!
 • ~kapitan NEMO
  (2014-10-10 10:37)
  przyjęcie [dopuszczenie] przez komitet noblowski kandydatury rozbójnika Putina który podjął i prowadził wojny agresywne przeciw sąsiadom [Gruzji, Ukrainy], utopił we krwi naród Czeczeński i grozi agresją innym krajom europejskim, łącznie z sugerowaniem użycia broni jądrowej - to działanie które niszczy ideę nagrody, a sam Nobel chyba się w grobie przewraca
 • ~MEMORY
  (2014-10-10 06:56)
  W 1935 (!!!) roku kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla został Benito Mussolini, włoski faszysta i dyktator. Jego kandydaturę zgłosili Gilbert Gidel, profesor prawa z paryskiego Instytutu Prawa Międzynarodowego oraz naukowcy z wydziału prawa uniwersytetu w Giessen.
  W 1939 (!!!) roku jednym z kandydatów był kanclerz Trzeciej Rzeszy Niemieckiej - Adolf Hitler. Jego osobę zgłosił szwedzki parlamentarzysta E.G.C. Brandt.
  Józef Stalin był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla dwukrotnie. Po raz pierwszy w 1945 roku jego kandydaturę zgłosił Halvdan Koht, historyk i były minister spraw zagranicznych Norwegii. Medal trafił jednak wtedy do Cordella Hulla, amerykańskiego sekretarza stanu, jednego z ojców ONZ. Drugi raz Stalina do Pokojowej Nagrody Nobla zgłosił w 1948 roku czeski naukowiec Wladislav Rieger. Część zbrodni Stalina ujawniono dopiero 8 lat później. Pod jego rządami tylko na terenie ZSRR zginęło ponad 20 MILIONÓW ludzi (nie licząc ofiar IIWŚ).
  Polskiego generała – Wojciecha Jaruzelskiego - który dowodził polskim oddziałami, wysłanymi w 1968 roku do stłumienia rewolucji w Pradze, późniejszego autora stanu wojennego na terenie PRL, nominowano w 1982 roku. Pomysłodawcą był marksistowski filozof prof. Adam Schaff.
  Wśród budzących kontrowersje Pokojowych Nagród Nobla można wymienić jeszcze np. tę przyznaną (1990) Michaiłowi Gorbaczowowi, który może i doprowadził do rozmontowania ZSRR, ale zdecydowanie nie to było jego celem. Moralny autorytet byłego pierwszego Sekretarza KCKPZR też budzi wiele wątpliwości. Jak pisał Ben Lewis - wprowadzona przez niego Fundacja wymaga od każdego dziennikarza, chętnego do rozmowy z tym bojownikiem o światowy pokój, wysokich donacji. Ceny są wręcz lichwiarskie.
  W 2004 roku Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała Wangari Maathai, która - według późniejszych doniesień - twierdziła, że AIDS stworzyli zachodni naukowcy, aby wybić populację Afryki.
  Także nagroda dla Marttiego Ahtisaariego może rodzić pytania. Ten konstruktor porozumienia serbsko-albańskiego otrzymał Pokojowego Nobla (2008) zaraz po tym... jak Albańczycy wyrzucili plany Ahtisaariego do kosza i jednostronnie ogłosili niepodległość Kosowa, z pełnym pogwałceniem praw i żądań Serbów…
  Są jeszcze i inni dziwni laureaci Pokojowej Nagrody Nobla - z ostatnich 50 lat - o których lepiej nie wspominać, bo cenzura IIIRP (w tym Dziennik.pl) tego nie strawi…
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.