• ~m-53
    2014-12-30 02:28
    @ jasnowidz.
    Piszesz, że cywilne produkty amerykańskie są niewidoczne na rynkach.
    Hmmmm,

    Microsoft
    Apple
    Google
    Opel, GM, Ford,
    Facebook, Twitter
    Dell, HP,
    Johnson&Johnson, Novartis (40% farmaceutyków pochodzi z USA)
    Boeing
    ryż, pszenica, kukurydza, żurawina, żeń-szeń, orzeszki ziemne, raki,
    Intel, Texas, Qualcomm, Nvidia,
    Pepsi, Coca, Procter
    Adidas, Puma,
    Levi's, Wrangler
    Dow, DuPont, 3M
    UPS, FedEx,
    Pizza Hut, McDonald's, KFC

    Dla porównania pokaż mi podobne zestawienie firm i produktów z Rosji i Chin
  • ~analityk
    2014-12-29 12:58
    prognozy ,, państwo islamskie tu PAT bo trzeba by zaangażować duże siły lądowe a naloty niczego nie wymusza ,,, chiny gospodarka jako jedna z najszybciej rozwijających sie na świecie bedzie parla naprzod i przypieczętuje przyszłą dominacje na świecie ukraina to niestety eskalacja konfliktu zbrojnego kijów przeczekawszy i uzbroiwszy sie bedzie chcial odbić utracone tereny ale na to już nie ma szans militarnych słowem konflikt na lata chyba ze rosja jawnie włączy sie do konfliktu i go rozstrzygnie
    ropa podrożeje może nie do 100 ale dość znacznie stagnacja gospodarcza w UNI i jeszcze większa w rosji a w USA nieznaczny wzrost { o 7% wzroście chin zapomnieć}
  • ~jasnowidz
    2014-12-29 14:36
    Unia bedzie kustykac a jej plany inwestycyjne na dalsza mete nie przyniosa oczekiwanych skutkow tylko zwieksza zadluzenie. Grecja wycofa sie z uni Sytuacja gospodarcza w USA sie poprawi ale wylacznie z powodu taniej ropy i wlasnego wydobycia. Produkty amerykanskie z wyjatkiem broni sa prawie nieobecne na rynkach swiata. Azja bedzie zwiekszac swoja pozycje i umacniac swoje zwiazki z Rosja. Rosja bedzie miala trudnosci ale kiedys z nich wyjdzie ale Europie nie wyjdzie to na dobre. Rosja nauczona tragicznymi dla niej skutkami uzaleznienia sie od finansjery zachodniej bedzie umacniaj zwiazki z Azja zwlaszcza z Chinami.
  • ~qwert2
    2014-12-30 08:06
    ~m-532014-12-30 02:28
    Poszukaj gdzie i w jakich warunkach produkuja hAmerykanski iPhone Apple?!! W CHINACH! Otworz oczka!
  • ~prorok
    2014-12-29 15:53
    mam nadzieję, że zakończy się ludobójstwo
    w Palestynie !!!
  • ~prawda biblijna-wiec prawdziwa
    2014-12-29 16:23
    Pokoju na ziemi nie zaprowadzi żaden rząd ludzki, lecz Królestwo Boże, niebiański rząd z Chrystusem Jezusem na czele. Zobacz, czego na temat tej wspaniałej nadziei uczy Biblia.
    1. Bóg sprawi, że wojny ustaną aż po kraniec ziemi. W ten sposób spełni swą obietnicę i zaprowadzi „na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Psalm 46:9; Łukasza 2:14, Biblia Tysiąclecia).
    2. Królestwo Boże będzie z nieba sprawować władzę nad całą ziemią (Daniela 7:14). Jako rząd światowy, wyeliminuje nacjonalizm, który jest źródłem wielu konfliktów.
    3. Jezus, Władca Królestwa Bożego, został nazwany „Księciem Pokoju”. Sprawi on, że „pokojowi nie będzie końca” (Izajasza 9:6, 7).
    4. Bóg nie pozwoli, by pod rządami tego Królestwa żyli ludzie nastawieni wojowniczo, ponieważ „miłującego przemoc dusza jego nienawidzi” (Psalm 11:5; Przysłów 2:22).
    5. Bóg uczy swych sług, jak żyć z innymi w pokojowych stosunkach. Biblia tak opisuje rezultaty tego szkolenia: „Przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. Naród nie podniesie miecza przeciw narodowi ani się już nie będą uczyć wojowania” (Izajasza 2:3, 4).
  • ~do armagedonu
    2014-12-29 16:26
    Patrzac na "szesc drzewek" lasu nie odgadniecie! A co z Nowym porzadkiem swiata,jeden prezydent,jedna waluta,prawie wszystkie koscioly swiata wlacznie z Watykanem i islamem-zniszczone,ucisk jakiego nie bylo od poczatku (od czasow Adama i Ewy)? Do Armagedonu-tego prawdziwego!
  • ~kz
    2014-12-29 16:36
    Chyba przeoczyłem ? Nie doczytałem o delegalizacji partii faszyzujących lub
    noszących znamiona sekt . Ale jest okres świąteczny, więc bądźmy spolegliwi .
  • ~golfsztrom
    2014-12-29 18:40
    Wladze nad swiatem juz przejely Chiny, bo maja przewage demografuiczna I ekonomiczna nad swiatem, a zbankrutowal na wlasne zyczenie caly debilny zachod.
  • ~Kazimierz 65
    2014-12-29 19:35
    kochani te wpisy nadają się do poniższego porównania
    mam pytanie co lepse, seks czy barburka.
    górnicy mówią że barburka bo występuje częściej