• ~123nico
    2015-09-17 23:37
    Prawie każda idea bądź religia sama w sobie jest dobra, np. faszyzm, komunizm. Dopiero wcielana w życie przez ludzi staje się zła. I wszystko na tema wątpliwych mądrości pseudoeksperta. To jakbym powiedział, że stal sama w sobie jest dobra i to będzie prawdą. Ale z niej zrobić nóż kuchenny, którym pokroję chleb albo sztylet którym poderżnę komuś gardło. I o tp chodzi ludziom obawającym się islamu. O wykorzystanie wiary do własnych celów nie mających z nią nic wspólnego.
  • ~ja
    2015-01-13 17:36
    Brawo Niemcy !. Kiedy u nas ?
  • ~James
    2015-01-13 18:10
    Nim zaczniecie państwo czytać wypociny "eksperta" polecam się zapoznać z 19 punktami programu Pegidy nim zacznie się ich nazywać ksenofobami, faszystami etc.:
    1. PEGIDA jest ZA przyjmowaniem uchodźców z terenów objętych działaniami wojennymi oraz osób prześladowanych z powodów politycznych i religijnych. To jest nasz ludzki obowiązek!

    2. PEGIDA jest ZA wpisaniem do konstytucji Republiki Federalnej Niemiec prawa do integracji oraz obowiązku integracji (w tej chwili jest w niej zapisane jedynie prawo do azylu).

    3. PEGIDA jest ZA decentralizacją zakwaterowania uchodźców z obszarów wojennych i osób prześladowanych i przeciwko gromadzeniu ich w ośrodkach, w których często panują złe warunki!

    4. PEGIDA jest ZA ustaleniem wspólnych europejskich kryteriów przyjmowania uchodźców i sprawiedliwym ich podziałem na wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. (Utworzenie centralnego rejestru uchodźców , który będzie rozdzielał ich na wszystkie kraje członkowskie Unii)

    5. PEGIDA jest ZA obniżeniem liczby azylantów przypadającej na jednego pracownika opieki społecznej/urzędnika; w tej chwili jeden pracownik opiekuje się 200 osobami, co faktycznie oznacza brak opieki nad często mającymi za sobą traumatyczne przeżycia uciekinierami).

    6. PEGIDA jest ZA wprowadzeniem procedur przyznawania azylu w oparciu o model holenderski lub szwajcarski, a do czasu wprowadzenia ich – za zwiększeniem środków dla BAMF (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge – Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców), po to by znacznie skrócić czas rozpatrywania wniosków, a tym samym umożliwić szybszą integrację.

    7. PEGIDA jest ZA zwiększeniem wydatków na policję i PRZECIWKO redukcji etatów w tej instytucji.

    8. PEGIDA jest ZA pełnym wykorzystaniem i wdrażaniem już istniejącego prawodawstwa dotyczącego azylu i deportacji.

    9. PEGIDA jest ZA polityką „zero tolerancji” dla popełniających przestępstwa azylantów i imigrantów.

    10. PEGIDA opowiada się PRZECIWKO wrogiej kobietom, akceptującej przemoc politycznej ideologii, ale nie przeciwko mieszkającym tutaj, integrującym się muzułmanom.

    11. PEGIDA jest ZA kształtowaniem polityki imigracyjnej według wzorców szwajcarskich, australijskich, kanadyjskich i południowoafrykańskich.

    12. PEGIDA jest ZA prawem decydowania o własnej seksualności.

    13. PEGIDA jest ZA utrzymaniem i ochroną naszej, ukształtowanej przez wzorce ******************** kultury zachodniej.

    14. PEGIDA jest ZA wprowadzeniem procedur demokracji bezpośredniej (referendum) na wzór szwajcarski.

    15. PEGIDA jest PRZECIWKO dostarczaniu broni zakazanym, antykonstytucyjnym organizacjom, np. PKK.

    16. PEGIDA jest PRZECIWKO zezwalaniu na tworzenie się w naszym kraju równoległych społeczeństw i systemów prawnych/sądowniczych, np. sądów szariackich, policji szariackiej, działalności religijnych sędziów polubownych itd.

    17. PEGIDA jest PRZECIWKO przybierającej karykaturalne formy „genderyzacji” czyli niemal przymusowej, politycznie poprawnej neutralizacji płciowej naszego języka. [chodzi o nieużywanie słów, które zdradzają płeć, np. „nauczycielka”, przyp. tłum.]

    18. PEGIDA jest PRZECIWKO politycznie czy religijnie motywowanemu radykalizmowi!

    19. PEGIDA jest PRZECIWKO kaznodziejom nienawiści, niezależnie od tego, jaką religię reprezentują!
  • ~PN
    2015-06-27 20:33
    Na islam trzeba już patrzyć inaczej. Jeśli najpopularniejszym iminiem w Kopenhadze, Berlinie i - zdaje się - Londynie jest już Ahmed (czy coś w tym rodzaju), to nie ulega wątpliwości, że potomkowie muzułmanów w ciągu paru pokoleń liczebnie zdominują niektóre kraje europejskie. A w takim razie jedynym sposobem uniknięcia islamizacji Europy jest niezmordowane wykazywanie obywatelom jak durna, szkodliwa, i naiwna jest wiara w jakiegokolwiek Boga.
  • ~andre64
    2015-06-14 18:37
    Islam jest zagrozeniem dla bezpieczenstwa UE
    Jesli nie jest tak , to dlaczego umiarkowani muzulmanie ( jesli tacy wogole sa) nie potrafia lub nie chca odciac sie od ekstremistow
    Wiekszosc muzulmanow popiera atak terorystyczny na satyryczny dziennik "Charlie Habo "
  • ~Bader
    2015-01-13 18:09
    Razem damy radę wszystkim. Pomożemy!
  • ~radolf
    2015-01-13 17:33
    Islandia wychodzi z UE !!!
    A kiedy MY !!!
  • ~ssd
    2015-01-13 17:54
    Islandia nie była i nie jest w UE.
  • ~gosc
    2015-01-13 18:02
    sami sobie zaprosili to ...
  • ~PN
    2015-06-27 20:43
    Przepraszam, pomyliłem imiona.
    Daily Telegraph: "London is not the first European capital to see Mohammed become the number one name for baby boys. In Brussels, Amsterdam, Copenhagen and Oslo the name has already gained the top slot."