• ~zdrapka
  (2015-01-24 13:07)
  ~Wiesio13 bicz na PISmatołki2015-01-24 10:43 - o to przykład uczciwości kandydata na prezydenta

  "Główny prawnik Lecha Kaczyńskiego" - tak mówiło się o Andrzeju Dudzie,
  obecnym kandydacie PiS na prezydenta. Warto byłoby, żeby polityk wyjaśnił,
  jak doszło do tego ułaskawienia i tajemniczego ułaskawienia i zaginięcia dokumentów z
  nim związanych.
  Prezydent Lech Kaczyński ułaskawił wspólnika Dubienieckiego
  Prezydent Lech Kaczyński 9 czerwca 2009 roku ułaskawił Adama S., przedsiębiorcę z Kwidzyna. Trzy tygodnie wcześniej mężczyzna ten założył spółkę z Marcinem Dubienieckim, mężem Marty Kaczyńskiej. Kwidzyński biznesmen z Marcinem Dubienieckim w ciągu ostatnich miesięcy prowadzili rozliczne interesy.
  Również i obecnie są wspólnikami w jednej ze spółek
  Z wyroku sądowego wynika, że kwidzyński przedsiębiorca przez niemal 8 lat oszukiwał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz urząd skarbowy. W zamian za podpisywanie się pod fikcyjnymi listami obecności, wypłacał kilku niepełnosprawnym po 100-200 zł. W ten sposób poświadczał ich rzekomą pracę w jednej z jego firm w Kwidzynie. Dzięki procederowi wyłudził z PFRON ponad 120 tys. zł, a Skarb Państwa naraził na stratę co najmniej 30 tys. zł. Zarówno w trakcie śledztwa, jak i w późniejszym procesie sądowym, interesy Adama S. reprezentował Marek Dubieniecki, ojciec Marcina.

  Jedyna rozprawa sądowa odbyła się 15 maja 2008 r. Skończyła się po zaledwie 15 minutach. Adam S. przyznał się do zarzucanych mu czynów i zaproponował dla siebie wymiar kary. Wobec braku sprzeciwu pozostałych stron sąd ogłosił wyrok - 1 rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

  Ponadto sąd nakazał przedsiębiorcy zapłatę 30 tys. zł grzywny oraz wpłacenie ponad 120 tys. zł na konto PFRON. Jak poinformował nas rzecznik prasowy funduszu, kwota ta została już zapłacona.
  Niespełna rok po wyroku, w lutym 2009 r., Adam S. złożył wniosek o ułaskawienie do
  Kancelarii Prezydenta. W aktach sądowych brak informacji,
  czy wniosek został przygotowany przez kancelarię Dubienieckich.
  Wniosek Adama S. 5 lutego wpłynął wprost do Kancelarii Prezydenta, a 8 maja zapadła decyzja, że będzie rozpatrywany w stosowanym rzadko trybie tzw. prezydenckim. W okresie sprawowania urzędu przez Lecha Kaczyńskiego do Kancelarii Prezydenta wpłynęły 1824 wnioski o ułaskawienie. Decyzja o wszczęciu postępowania w trybie "prezydenckim" zapadła tylko wobec 18 osób.

  Zazwyczaj w procedurze ułaskawienia znaczącą rolę odgrywa prokurator generalny. To on opiniuje wniosek i następnie przesyła go do Kancelarii Prezydenta. Jakie było stanowisko prokuratury w sprawie Adama S.? Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że prokurator generalny był przeciwny zastosowaniu prawa łaski wobec Adama S.

  9 czerwca 2009 roku w Kancelarii Prezydenta zapadła decyzja - okres zawieszenia kary Adama S.
  został skrócony do 1 roku, a jego skazanie zostało zatarte.
 • ~Genitaliusz
  (2015-01-24 16:08)
  Zwykły dyktator dużo gorszy do Putina.
  Ostatnio jeden z blogerów z państwa Saudów otrzymał karę - 20 comiesięcznych sesji po 50 batów.
 • ~WAW
  (2015-01-24 20:28)
  @~Buraku -zwykly polaku2015-01-24 16:40

  re~ZWYKLY POLAK - ty gostku jak chowales swego jaruzela ? ! ! !
  zamknij sie wstydu oszczedz !
  !---
  NIE KLOCCIE SIE, PRZECIEZ LECH KACZYNSKI CHCIAL ZABRAC JARUZELSKIEGO SWOIM SAMOLOTEM DO MOSKWY NA OBCHODY ZAKONCZENIA WOJNY, WIEC PANOWIE NA PEWNO SPEDZILIBY MILO CZAS NA POGAWEDKACH...

  A TAK NA MARGINESIE, JAK JUZ POCHOWANO KACZYNSKIEGO NA WAWELU, TO POWINNI TAM KONSEKWENTNIE POCHOWAC OBOK NIEGO TEZ INNE OSOBY KTORE PELNILY FUNKCJE PREZYDENTA - NP. JARUZELSKIEGO, KWASNIEWSKIEGO I WALESE...
 • ~Jarosław z Millerem w klapie
  (2015-01-24 21:23)
  Czy ci biedacy z ARABI SAUDYJSKIEJ nie mają swojego Wawelu ? Mają yle ropy i gazu i sobie nie wybudowali ? Biedacy ?
 • ~ZWYKŁY POLAK
  (2015-01-24 17:23)
  re Buraku zwykły Polaku - ty ścierwo ,ja nic nie piszę o wadach i zaletach ,napisałem tylko o rozdętych ambicjach i niezasłużone wyróżnienie . Generała zostaw ścierwo w spokoju nie on jest powodem zbezczeszczenia SANKTUARIUM POLAKÓW ,tam oddychają wieki . Smoleńsk też jest reprezentowany ,bo jak wiesz ścierwo spoczywa tam jeden z najlepszych naszych władców elekcyjnych Stefan Batory . Dla wyjaśnienia podam ci ,że ścierwo to ochłap mięsa do utylizacji ,lub dla drapieżników.
 • ~gość
  (2015-01-24 17:00)
  Te ! zwykły polak ! ty jesteś zwykły burak pastewny !
 • ~Buraku -zwykly polaku
  (2015-01-24 16:40)
  re~ZWYKLY POLAK - ty gostku jak chowales swego jaruzela ? ! ! !
  zamknij sie wstydu oszczedz !
  !
 • ~Nie daje na WOŚP daje na CARITAS
  (2015-01-24 16:19)
  Ciekawe który z tych turbanów wsławił się ciężką pracą w swoim życiu.
 • ~Yebisuki Nabosaki
  (2015-01-24 13:45)
  @~Little-wolf2015-01-24 12:42
  Czytając Wasze wpisy mam wrażenie że plucie jadem,zawiść to tylko umiem Polacy.A tak pro forma w Islamie jest zakaz promowania,pokazywania wizerunków.Dawania hołdu zmarłym i niema tzw. ,,Świętych".
  ---
  Ja uwazam, ze nie ma i nigdy nie bylo zadnych " Swietych " , jest i zawsze bylo duzo ' Pierd ...olsnietych ', ktorzy z zboczencow robili i robia " Swietych " !
 • ~zyde.
  (2015-01-24 15:52)
  jaji tak krol zwykly dyktator
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.