• ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2015-02-18 16:12
    Wesoły Bronek, wesoła Ewka
    I znów ta sama co zawsze śpiewka*,
    Wesoła Małgoś, która nie chciała,
    Lecz znów rzeczniczką zostać musiała!

    Wesoły Bartek, "Kamieni kupa",
    Fuchę ma nową i znów rżnie głupa,
    Wesoły Radek smędzi i plecie,
    Jak pleść on umie, to dobrze wiecie!

    Wesoły Stefan Janka promuje,
    Miejsce w Platformie już dlań szykuje,
    Poglądy swoje Janek ciut nagnie,
    Bo się do żłobu też dostać pragnie!

    Wesoły Donald zwinął manatki,
    Spakował kufry, zebrał swe szmatki
    I do Brukseli cichaczem zwiał,
    Bo propozycję od Merkel miał!

    Wesoło tym się z Platformy żyje,
    Tu się coś zeżre, tam się wypije
    Lub się urządzi wypad na wiochę,
    A wszystko gratis i za darmochę!

    Już wszyscy wiedzą, że q... q...
    Łba tu na pewno nigdy nie urwie,
    Że koleżanki, że przyjaciele -
    By się rządzącym żyło weselej!

    *Znowu piosenka płynie z głośnika:
    "Narodzie drogi! Pracuj, nie fikaj
    I już od dzisiaj zaciskaj pasa,
    Bo na to czeka Ojczyzna nasza!"...
  • ~&
    2015-02-18 20:37
    To zadni separatysci tylko powstancy broniacy rodzin i swojego kraju. Super taktyka Amerykanow zawiodla. Mysla, ze wszystko mozna zalatwic bombami. Gdyby nie wtykali swoich trzech groszy nie doszloby do Majdanu ani do rozlewu krwi. Trzeba dac tej ludnosci zyc w swych republikach poza rzadami faszystow z Kijowa. Ameryka wtraca sie do Ukrainy a Palestyna, Libia, Syria, Irak, Afganistan, zniszczona Jugoslawia ?
  • ~dr Vasyl Stratulat-Smolnicki
    2015-05-16 13:57
    Dzień Dobry Państwu.Good Morning My Friends.Bonjour Mes Amis.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.Wielkie Brawa dla Ukrainy,Poroszenko i Wszystkich Polaków,którzy wspierają Ukrainę w drodze do Wolności i Demokracji.Ukraina broni nie tylko Siebie no Cały Świat od nowego zagrożenia w XXI s.Rosja chcę udowodnić Całemu Światu ze jest Prima Mocarstwem bo ma mocny jądrowy możliwości.Wprawie 50% budżetu rocznie Rosja wykorzystuję na uzbrojenia,wojsko,wywiady,podkup polityków i separatystów,kłamliwy media i pokojowych obywateli.Świat jest Zagrożone i potrzebuję nowe koncepcji w XXI s.Koncepcja obrony od Mocarstw z imperialistycznymi planami.Do tech państw wchodzą nie tylko Rosja,a i inny,gdzie są agresywny przewódce i władcy.
  • ~qwert2
    2015-03-27 17:50
    Czuje ze 80% tych "bohaterow" Ukrainskiego kontygentu to "psy wojny" wiec wszystko cacy,sami demokraci walczacy o Wielka Ukraine wolna od innych narodow oprocz Ukraincow.(reszta do piachu jak we Wolyniu '43)
  • ~sp
    2015-03-06 15:52
    Tak wygląda zawieszenie broni po putinowsku!
  • ~dr Vasyl Stratulat-Smolnicki
    2015-02-22 14:49
    Bonjour Mes Ami.,Drogi Ukrainci.Pisze do Vas z Pazyza.Jestem zachwiecony ze Ukraina nie poddaje sie najwielkiemu agressorowi XXI stolecia rosjskiememu imperializmowi,ktory ma najpotenzne wojsko na Swiecie.Wielkie Wam Brawo i szacunek
  • ~W walonkach przez świat
    2015-02-19 22:02
    "~&2015-02-18 20:37

    To zadni separatysci tylko powstancy broniacy rodzin i swojego kraju. Super taktyka Amerykanow zawiodla. Mysla, ze wszystko mozna zalatwic bombami. Gdyby nie wtykali swoich trzech groszy nie doszloby do Majdanu ani do rozlewu krwi. Trzeba dac tej ludnosci zyc w swych republikach poza rzadami faszystow z Kijowa. Ameryka wtraca sie do Ukrainy a Palestyna, Libia, Syria, Irak, Afganistan, zniszczona Jugoslawia ?"

    Czeczeńców też nazywacie u siebie powstańcami?
    A jak nazywacie użycie gazów bojowych w Syrii przez Assada - akcją humanitarną, czy białym konwojem? Bo nie pamiętam tamtej waszej argumentacji.
  • ~W walonkach przez świat
    2015-02-19 21:50
    "Naparstek2015-02-18 21:10 (albo Napletek)

    Separatyści twierdzą, że Debalcewe było w kotle. Ukraińcy zaprzeczali.
    - Trudno było zdecydować - kto mówił prawdę.
    Po ostatniej wypowiedzi Poroszenki, który zapewniał, że Ukraińcy nie byli okrążeni.

    - Przypomniałem sobie o kilkukrotnych informacjach: "Separatyści nie chcą przepościć obserwatorów OBWE do Debalcewe".

    - Jeżeli by była szosa z terenów kontrolowanych przez Ukraińców - Obserwatorzy nie pytaliby separatystów o pozwolenie , aby dojechać do Debalcewe. Dowód, że Poroszenka kłamie !..."

    Innymi słowy Putin mówi prawdę i dotrzymuje słowa. Prawdziwy z niego człowiek honoru a nie parszywa sobaka.
    Cóż fanatyków nie da się przekonać. Nieświadomie podają fakty, których nawet sami nie dostrzegają, jak to, że że ruscy nie wpuszczają obserwatorów! Ale to już i tak nie ma znaczenia bo Armagedon nadchodzi.
    Hitler w 39 wymyślił wojnę błyskawiczną. Putin jak to teraz nazywają "hybrydową". Zwał jak zwał szatan ma swoich ludzi i wciąga ich w swoje łapy. "Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie". Podziwiam Ukraińców i Poroszenkę i jestem z nimi. Bronią wolnego świata całkiem sami i robią to mądrze nie mając żadnego poparcia. Nigdy nie dali się sprowokować. Stchórzyli polscy "orędownicy", stchórzyła Europa. Jeszcze tak niedawno wszyscy się podniecali Euro 2012 a teraz dają sobie wmawiać ruskiej propagandzie, że Ukraińcy to bandziory, banderowcy itp. Gdyby tak było to inaczej by ta wojna wyglądała. Ginie wolny świat na naszych oczach. Jeśli nic nie zrobimy będzie za późno. Nie udzielenie pomocy to będzie współudział. Nie ma się co oszukiwać - wojna już trwa.
    Co znaczą te tzw. sankcje? To kpina. Niemcy dalej sprzedają do Rosji tylko, że przez Turcję, Amerykanie przez Chiny. Węgrzy, Cypr, Grecy wykorzystują sytuację i ryją w Europie, żeby coś dla siebie ugrać. Francja i Niemcy dostali rabacik na gaz za sprzedanie Ukrainy. Tusk się zaszył i siedzi cicho, żeby Putin go czasem nie wsypał jak to było ze Smoleńskiem. Tak samo Komorowski. Po prostu bagno.
  • ~dodo
    2015-02-19 08:03
    dobrze się stało,dla UKRAINY bo UNIA chce zniszczyć im zakłady pracy,żeby pozbyć się konkurencji ,wykupywać ziemie,zrobić bezrobocie i ludzi bezdomnych tak jak zrobili u nas.Teraz zostało jeszcze do sprzedania tylko ziemia i kopalnie inie będziemy mieli NIC.A UNIA nam przyśle muzułmanów ,żeby nam dokuczali,bo oni już nie mogą sobie poradzić.
  • ~No cóż,..
    2015-02-18 22:27
    i tak należy podziwiać Ukraińców. Przecież okazało się, że Ukraina zamiast wojska ma ruską dywersję. W parę miesięcy musieli zbudować zręby nowej armii i próbują ratować swój kraj przed hordami kacapów. Myślę, że Polska już dawno by padła bo my jesteśmy mocni tylko w gębie i na papierze.