• ~007
    2015-02-28 10:40
    Bronek w drodze POwrotnej zatrzyma się w Moskwie po konkretne wyborcze instrukcje. MOże w ramach wzajemnej miłości POdaruje Putinowi "orła"?
  • ~mówiem to ja co nie chcem ale muszem
    2015-02-28 11:58
    Niech wyślą tam towarzysza Bydłoszewskiego takiego walczącego bohatera on na pewno swoją inteligencja i zdeterminowaniem pokona Putina
  • ~opaska
    2015-02-28 22:47
    No i gitara.Ciekawe jak zareagowalby ciemny Obama jakby to bylo u niego? Nie dopuscilby zadnej krytyki rzadu a "Patriot act" daje mozliwosci nawet od razu oglosic stan wojenny.Czy ktos slyszal ze oprocz niby 2 rozne partii jest jakas OPOZYCJA w Stanach? Ja nie.
  • ~menedzer PGR Mieruniszki
    2015-02-28 21:54
    My Dojarki i Chlewmistrzynie oraz Oborowi z PGR Mieruniszki Male potepiamy zabojstwo Borisa Niemcowa i wzywamy wladze Rosji do przeprowadzenia niezaleznego sledztwa, ujecia Sprawcow i przykaldnego ich ukarania wieloletnimi wyrokami wiezienia.
  • ~precz z nwo
    2015-02-28 19:50
    Nowy porzadek swiatowy, ciag dalszy!
  • ~niedlaidiotow
    2015-02-28 22:48
    @pow

    A jaki masz na to dowod?
  • ~Vester
    2015-03-01 01:20
    Rosyjskie, Bolszewickie, Sowieckie (Radzieckie) zbrodnie na narodzie Polskim.

    1654 - Potop Moskiewski - wybito 1/3 ludności Wielkiego Księstwa Litewskiego (Wileńskie, Oszmiańskie, Turgiele) ok 1 000 000 osób
    1654 - Rzeź Trubeckiego - 15.000 cywili
    1655 - Rzeź Wilna - 20.000 cywili
    1705 - Mord bazylianów w Połocku - 5 duchownych
    1768 - Rzeź humańska - 20.000 cywili
    1794 - Rzezi Pragi - 20.000 cywili
    1831 - Rzeź Oszmiańska - 500 cywili
    1864 - Mordy ludności po powstaniu styczniowym - 1000 osób
    1905 - Strajki - ponad 2000 cywili
    1920 - pacyfikacja szpitala w Płocku - 100 pacjentów
    1924 - Zbrojne napady przygraniczne - 54 osoby
    1937 - ludobójstwo - Zamordowano 15 tys.
    1937 - Operacja polskia - Zamordowano 112 tys.
    1939 - Maskary po zdobyciu Grodna - 300 osób
    1939 - Szosa pod Kostopolem - ok 2000 ośób (świadek Edmund Zaremba)
    1939 - Rozstrzelanie policjantów przy rotundzie w Zamościu, Kolkach, Sarnach, na Bugu, Wilnie, Grodnie, Polesiu, Mostach Wielkich, Mokranami, Oszmianie, Wołkowysku, tarnopolu, małodecznie, Złoczowie, Borszczowie, Dąbrowicy - 4-5 tys.??
    1939 - Zbrodnia w Mostach Wielkich - ?
    1939 - Zamordowanie lwowskich dzialaczy studenckich - ?
    1939 - Zbrodnia w Mielnikach - 18 osób
    1939 - Mordy w Rohatyniu - ?
    1939-1941 - Zgony podczas deportacji w głąb Rosji - ok 60 tys. (inne źródła podają 200-400 tys.) A fakty: na 1,2 mln zesłanych w głąb Rosji ocalało 431 tys. Gdzie jest 769 tys. ?
    Ofiary eksterminacji w więzieniach śledczych NKWD, łagrach i obozach jenieckich. - 150 tys.
    1941 - Masakry Więźniów ok. 35 tys. 50 tys. do 100 tys. ofiar (wedlug tekstu S. Kalbarczyka Wykaz lagrow sowieckich miejsc przymusowej pracy obywateli polskich w latach 1939-1943, Warszawa 1993, cz. 1, s. 11-12)
    1941 - Zbrodnia na dominikanach w Czortkowie - 8 osób
    1941 - Mord w Folwarki Tylwickie k. Brańska - 40 osób
    1943 - Zbrodnia w Nalibokach - 128-250 osób
    1944 - Rozstrzelanie 5 Polskich patriotów w piwnicy w Lublinie (sędzia Mgr Marek Kolasiński)
    1944 - Zbrodnia w Koniuchach - 38-130 osób
    1944 - Zbrodnia w Uroczysko Baran w Kąkolewnicy - Najostrożniejsze szacunki mówią o kilkuset ofiarach, ale padają też liczby 1300-1800 zabitych.
    1944 - Mord w lesie we wsi Turza - 300 osób
    1944 - Rzeź Ochoty w Warszawie RONA 29 Dywizja Grenadierów SS - 10 tys. osób
    1945 - Obława augustowska - 600 osób
    1945 - Zbrodnia w Przyszowicach - 69 osób
    1945 - Zbrodnia w Miechowicach - 380 osób
    1945 - Mord W Putnowicach Górnych i w Aurelinie - ok 15 osób
    1945 - Proces szesnastu wysokich przywódców Polskiego Państwa Podziemnego - 4 zmarło w więzieniach
    1945-1956 - Zbrodnie NKWD/UB/KBW - Niektórzy badacze uważają, że tylko w latach 1945-1954 w więzieniach ubecji oraz katowniach NKWD zamordowano kilkadziesiąt tysięcy bojowników o wolność niektóre dane mówią o 600.000
    -1945 - Likwidacja Obozu Zgoda - 2000 osób
    -1945 - Mord UB w Siedlcach - 16 osób
    -1945-1946 - KL Warschau (NKWD) - 1800 osób
    -1946 - Mord UB w Siedlcach - 10 osób
    -1946 - OPERACJA "LAWINA - ok 158 osób
    -1956 - Poznański Czerwiec - 57 osób
    -1945-1956 - 20 tys. zginęło w więzieniach NKWD i UB, ponad 250 tys. więziono i przetrzymywano w obozach pracy. (prof. Jan Żaryn)
    -1944-1954 - więzienie na Zamku w Lublinie zabitych min 180 osób, a ilu zginęło zakatowanych w aresztach?
    -1944-1956 - więzienie w Białymstoku zabitych min 250 osób, a ilu zginęło zakatowanych w aresztach?
    -1945-1956 - "Kwatera na Łączce" - ok 300 osób
    -1945-1956 - Ilu Polaków zginęło w Centralnym Obozie Pracy w Potulicach? (ogółem 3,5 tys. zgonów)
    -1945-1956 - Ilu Polaków zginęło w Centralnym Obozie Pracy w Jaworznie? (ogółem 10 tys. zgonów)
    -1947 - zbrodnia w Nowym Targu - 3 osoby
    -1950 - Proces czternastu - 4 osoby
  • ~OBSERWATOR
    2015-02-28 13:22
    Z tym ukraińskim wątkiem może być rzeczywiście coś na rzeczy.Rozejm na wschodzie staje się coraz bardziej realny.Prowokacja z zestrzeleniem samolotu malezyjskiego nie udała się, no to trzeba znaleźć inne, niekonwencjonalne metody. Czy to jedna z nich? Pożyjemy, zobaczymy.
  • ~kicha
    2015-02-28 12:21
    Niech się przygłupy i dupki wstrzymają od komentarzy , Każda śmierć jest tragedią dla bliskich a ta jest tragedia nie tylko dla bliskich lecz dla opozycji rosyjskiej.
    Trochę szacunku i bez chamstwa.
  • ~Wenetta
    2015-02-28 11:51
    Aile u nas zgineło za żiądów PO i jak kamien w wode lub UMOŻONE SPRAWY ŻADNYCH WIEŚCI