• ~warszawianka
    2015-03-25 13:42
    samoloty powinny byc szczegolowo sprawdzane przed wylotem ,jak rowniez bagaze ,dozylismy czasow ,gdzie ludzie dla fanatyzmu religijnego ,lub dla pieniedzy ,zrobia wszystko.
    Czesto latam samolotami i slysze jak ludzie sie chwala ,co to oni nie przemycili ,glupota ludzka nie zna granic.
  • ~miecio
    2015-03-25 17:29
    no dziwne rzeczy sie dzieja, XXI wieku dziwne i nie do wyjasnienia - zaczelo sie od malezyjskiego samolotu z 150 ludzmi na pokladzie - nie pozostalo z niego nic, ani kawalka, ani pustej butelki, ktora plywalaby po morzu, potem wypadek samolotu na ukrainie, ktory rozwalil sie na centymetrowe kawalki, teraz gdy widze miejsce katastrofy - widze ten sam obraz prawie sproszkowany samolot, a przeciez powinny byc jakies wielkie silniki, kola -obojetnie coby sie stalo.

    Jak podaja francuscy swiadkowie przed wypadkiem zauwazyli niecodzienny ruch francuskich samolotow wojskowych. A wiec oc sie moglo wydarzyc ? kto przejal lacznosc z zaloga, wyciszajac inna lacznosc i zmusil samolot do ladowania ?
    kto moze wymusic na samolocie decyzje o natychmiastowym ladowaniu albo jego zestrzeleniu ? czy istnialo zagrozenie terrorystyczne na pokladzie samolotu ? byc moze i zle przez sluzby ocenione ?
  • ~ala22
    2015-03-28 18:59
    prawda jest być może i taka, że lebnitz wiedział że ten stary samolot to latający złom, i może spaść na jakieś miasto zabijając setki lub tysiące niewinnych ludzi, ale nikt go nie słuchał, więc postanowił zakończyć sprawę po swojemu, cześć i szacunek się gościowi należy. Czy nie uważacie, że gdyby ześwirował naprawdę, mógł przecież wycelować np. w citto del vaticano? Siedzibę samego diobła? Wybrał góry, nie chciał nikogo skrzywdzić, a pasażerów poświęcił dla wyższej konieczności, wszak swoje życie też oddał, jak chrystus, a miał przecież wszystko, piękny dom, samochody zamawiał po 2, jedno dla swojej laski, drugie dla siebie no i mógł se latać gdzie chciał...
  • ~gary
    2015-03-25 20:38
    @szoty mene laba diena

    zapewne nie było by wojny na Ukrainie, ani państwa islamskiego, no i w ogóle byłby dobrobyt ;)
  • ~szoty mene laba diena
    2015-03-25 19:43
    RE: Gary. wstepne stanowisko wspomnianego Experta jest nastepujace cytuje:... gdyby po Zaamchu na TU-154M powolano Komisje Miedzynarodowa to do tej katastrofy by nie doszlo tak jak i nie doszloby do zestrzelenia samolotu malezyjskiego.
  • ~gary
    2015-03-25 19:40
    A co na to macior?
    Co na to Gapol i menda rydzykowe?
  • ~Aviator
    2015-03-25 19:29
    polskie służby konsularne otoczyły opieką rodzinę zmarłego i są z nią w kontakcie.
    A inne sluzby konsularne???. Np sluzby kraju obcietych napletkow.
  • ~Kiedys pilot
    2015-03-25 18:59
    Samolot mial 24 lata, wiec nie mogl byc "w idealnym stanie.."
  • ~eedek
    2015-03-25 18:47
    Przy dzisiejszej technice czarna skrzynka to przeżytek. Może się nie znaleźć, może się rozbić, albo może być zawłaszczona tam gdzie samolot się spadnie. Loty powinny być rejestrowane on-line na ziemi. Chyba po to są satelity, GPS'y. Jeszcze nie tak dawno taki FlightRadar24 był szczytem wyobrażni a teraz każdy ma dostęp do takich informacji w domu.
  • ~WAW
    2015-03-25 17:02
    POwinna tam POlecieć Kopaczka !
    Przekopałaby na 1 m cały wąwóz
    i wszystko by odnalazła !