• ~Konrad Wallenrod
    2015-04-06 14:35
    Najpierw nalezy zastanowic sie kto to swieto ustanowil ?.Czy napewno stalo sie to za sprawa Kosciola rzymskokatolickiego ?.Rzecz ciekawa, ze w chwili ustanowienia tej pamiatki, tego najwazniejszego nas chrzescijan, Kosciola rzymskokatolickiego nie bylo !.Dalej w Biblii jedynym Ojcem Swietym i Ojcem Pana Jezusa Chrystusa jest Bog Jahwe, tak to wylada w Biblii.Wracam do czasu wprowadzenia tego obczaju , a stalo sie to w czasach zycia jednego z przywodcy sekty wywodzacej sie z chrzescijanstwa Piusa I.Czlowiek ten zyl w latach ( 140-155 ) . Kosciol rzymskokatolicki powstal dopiero w 312 roku z woli cezara Konstantyna, a tak naprawde w 313 roku zostal on oficjalnie przypieczetowany edyktem, zapewniajacym swobode szerzenia nauki Chrystusowej.Do kosciola tego weszli poganie i odrazu wprowadzili swoje nowe nauki.Biblia nic nie wspomina jakoby sw.Piotr Apostol byl nazywany ojcem swietym .To wprowadzil dopiero w Rzymie biskup rzymski tzw.sw.Syrycjusz, przyjal on bluznierczy tytul ,, Papa ", ojciec.Ew.sw Mateusza rozdzial 23 wiersz 9.Nikogo tez na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.W Krk Syn Bozy nie umiera tylko w jedna sobote w roku , a tak przez caly rok miliony razy powtarza sie jego meka i smierc z tym , ze nie napewno.Biblia mowi , List do Rzymian rozdzial 6 wiersz 9-10 .wiedzac , ze Chrystus powstawszy z martwych juz wiecej nie umiera , smierc nad Nim nie ma juz wladzy.Bo to, ze umarl , umarl dla grzechu tylko raz , a zyje , zyje dla Boga.Ew.sw.Jana rozdzial 17 wiersz 11.Juz nie jestem na swiecie , ale oni sa na swiecie , a Ja ide do Ciebie Ojcze Swiety, zachowaj ich w Twoim imieniu, ktore Mi dales, aby tak jak My stanowili jedno.Pan Jezus Chrystus wypelnil swoja ziemska misje, Ew.sw Jana rozdzial 19 wiersz 30.A gdy Jezus skosztowal octu rzekl ! ; Wykonalo sie !.I skloniwszy glowe oddal ducha.Zmartwychstaly Pan Jezus Chrystus po zmartwychstaniu ukazal sie uczniom i okolo 500 osobom w ciele doskonalym, niesmiertelnym w , ktorym wstapil do nieba i zasiadl po prawicy Boga Ojca .Ksiega Wyjascia rozdzial 34 wiersz 5-6.A Pan zstapil w obloku , i Mojzesz zatrzymal sie kolo Niego, i wypowiedzial imie Jahwe.Przeszedl Pan przed jego oczyma i wolal; Jahwe, Jahwe...Jak dlugo narod polski bedzie prowadzony na zatracenie przez gangsterow z Watykanu, czy was nie stac na kupno Biblii i przeczytania jej poczawszy od Nowego Testamentu a potem doradzam powrot do Starego Przymierza.To jest jedyna droga do poznania realnego Boga w Imie Pana Jezusa Chrystusa zmartwychstalego w Duchu Swietym, ktorego nam zeslal za sprawa Boga Jahwe w zamian za siebie samego.Bog Jahwe jest Duchem.Ew.sw.Jana rozdzial 4 wiersz 24.Bog jest duchem; potrzeba wiec , by czciciele Jego oddawali Mu czesc w Duchu i prawdzie.Pan Jezus Chrystus po zmartwychstaniu .Ew.sw Lukasza rozdzial 24 wiersz 39.Popatrzcie na moje rece i nogi:to Ja jestem.Dotknijcie sie Mnie i przekonajcie:duch nie ma ciala i kosci, jak widzicie, ze Ja mam.Przy tych slowach pokazal im swoje rece i nogi.Jak dlugo bedziecie patrzyli na krzyz z figura rzekomego Chrystusa, On zyje, pokonal smierc.Krzyz jest pusty dla kazdego z was w tym wlaczajac piszacego do was czlowieka, ktory to pisze po przejechaniu samochodem 360 km w ulewnym australijskim deszczu.
  • ~bul w doopie
    2015-04-05 17:12
    @adelaide: Prezydent jest teraz POlitycznie POprawny bo chce być trendy przed wyborami. Taki prezydent jaka POlityka.
  • ~Panthera - rzymski Legionista
    2015-04-06 15:01
    @~kosciol was oklamuje2015-04-06 08:43
    ---
    I got Mary pregnant/ ja z nia spalem i ze mna zaszla w ciaze - ja Panthera, rzymski legionista w Judei. Maryja byla ladna 16 - letnia dziewczyna i cierpiala biede, tak samo jak jej cala wieloosobowa rodzina. Podarowalem im kilka puszek konserw i jej rodzice wyrazili zgode na noclegi z Mary, byla w lozku ostra jak brzytwa. I tak to trwalo 5 miesiecy - puszki konserw za noclegi z Mary.Nawet chcialem urzadzic wesele, ale nasza sotnie w natychmiastowym trybie przezucono do Albionu. Po kilku tygodniach otrzymalem list od Mary, ze pospolstwo na jej widok - panny z brzuchem - chce ja ukamieniowac. W tym liscie wspomniala tez jakiegos starego ciesle Jozefa, ktory ja brzuchata chce poslubic i tym samym uratowac przed straszna smiercia. Wyslalem do Mary telegram, ze sie na to zgadzam i nasze dziecko Jezus, moze zostac synem Jozefa i nosic jego nazwisko.
    To, co tu pisze jest prawda i tylko najprawdziwsza prawda. Wszystkie inne bajki z 1000 i 1 nocy ( tak zwane ewangelie o jakims ptaku zw. Duchem Swietym ), to cos dla idiotow i ciemnoty !

    Nie bojcie sie prawdy, prawda was wyzwoli !
  • ~m-53
    2015-04-06 00:52
    Co za ignorant to pisał. Przecież Bazylika Grobu nie ma nic wspólnego z miejscem ukrzyżowania.
  • ~aronik
    2015-04-05 20:32
    do "@kościół was okłamuje" popełniasz błąd identyczny, jak współcześni muzułmanie. Słowa zapisane przez człowieka traktują jako ważniejsze od tego, co Bóg powiedział do nich. A piąte przykazanie, znane przecież i w islamie mówi BARDZO WYRAŹNIE: Nie zabijaj. A dla muzułmanów jest ważniejsze to, że prorok (a wiec człowiek) powiedział: Mordujcie innowierców (łącznie z radą aby dobrze naostrzyć nóż...).
    Sugeruję Ci nieco więcej POKORY zarówno w tym, co piszesz o Bogu jak i sposobie oceny działalnosci innych. Nie pozwalaj szatanowi aby Ci dyktował to, co wg siebie piszesz o BOGU. A przez cały Twój wpis przebija to, co chyba Ty albo Twój podpowiadacz chcielibyście ukryć...
  • ~kosciol was oklamuje
    2015-04-05 19:27
    "Tu teraz jest Bóg..." - Bluznierstwo,Syn Boga zywego jhwh,Jezus Chrystus(Pomazaniec) wielokrotnie mowil ze Bog jest w Niebie wiec ani w kosciele ani "wszedzie" ani w Trojcy,bowiem triady bostw poganskich kosciol przez swych "Ojcow kosciola" wtopil w prawdziwe chrzescijanstwo tak ze dzis mamy ukryte czczenie bozkow IHS=Izyda,Horus,Set majace szatanskie korzenie z Babilonu i Egiptu,poszukaj sam.Kazda prawda boli ale nadal prawda nas wyzwoli-to slowa Jezusa,Krola w Niebie.
  • ~kron
    2015-04-05 19:10
    Drodzy zakompleksieni niedowiarkowie. Nie wysilajcie się tak bardzo, bo efekt waszych starań jest ... "żle pachnący"... Nie piszę do prawdziwych ateistów, bo im NIE PRZESZKADZA to, że ktoś wierzy w Boga. Warto poszukać we współczesnej fizyce. Warto. Bóg jest Istotą aktywną w CZTERECH wymiarach tak, jak człowiek może być aktywny w trzech wymiarach. Z samej swojej fizycznej natury może być w dowolnym momencie czasu (tj. czwartego wymiaru) byc obecny w każdym miejscu przestrzeni trójwymiarowej. Jest zatem wszechobecny w najbardziej dosłownym sensie. Podobnie można udowodnic jego wszechmoc i wszechwiedzę. TO wynika z samej jego FIZYCZNEJ natury.
    Blisko 2 tys lat temu miało miesjce Zmartwychwstanie. To nic innego jak przejście czasoprzestrzenne przewidziane przez Alberta Einsteina w publikacji w 1935 roku. Będą kłopoty z powtózeniem tego "eksperymentu" gdyz wymaga on wydzielenia w bardzo krótkim czasie energii MILIARDY RAZY większej od tej, jaką ludzkośc wytworzyła w całej swojej historii...
    Tak więc, drodzy niedowiarkowie, nei denerwujcie sie, spoko. Zachowajcie sobie trochę sił na moment swojej śmierci, tj oderwania waszej cztero-wymiarowej duszy od biegu czasu. Cofniecie sie w czasie i przelecicie WTEDY jeszcze raz swoje zycie, będzie sie wam wydawało, ze oglądacie film ze swego życia...
  • ~figa
    2015-04-05 19:05
    Też go widziałam, stał tej drabinie.
  • ~jasiu nowicjusz
    2015-04-05 18:51
    mnie takie czerwone komuszki jak tu komentujące tylko umacniają w wierze. Widać że słudzy szatana i krew ich zalewa. Dlatego czuję błogość i umacniam się w wierze widząć jak się starają dokuczyć i swoje człowieczeństwo(?) poniżają. Ja w każdym razie się umacniam i kieruję wzrok ku górze. Oni są bardzo niespokojni i jeden drugiego nakręca. Nie mają oni spokoju bo nienawiść ich niszczy, a nas wierzących miłość Chrystusa jednoczy i uspokaja. Jezu ufam Tobie.
  • ~czytelnik
    2015-04-05 18:45
    A w pozostałe dni JEGO tam nie ma?! Co za lotny umysł to stwierdził! :)