• ~JAK
    2015-06-30 11:31
    Jak wygląda bankructwo kraju europejskiego? Nikt tego nie wie. Ale zwróce uwagę na bardzo istotny fragment.
    Czy wobec niewypłacalności kraju zwyczajny obywatel zdechnie z głodu? NIE.
    Otóż Grecy (nie Grecja) żyją z turystyki, handlu, w duże mierze z transportu morskiego. I dopóki ludzie nie są uzaleznieni od międzynarodowych korporacji i banków to kryzys dotknie ich niewiele.
    Przez tysiąclecia żyli bez banków i bez funduszy Państwa (Polacy ongiś również). Rozpoczyna się właśnie sezon turystyczny. Więc płynność finansową większość ludzi utrzyma: usługi, gastronomia, przewozy osobowe, handel. Wszystko będzie płatne gotówką i tyle.
    Ale straca banko: nie będzie prowizji, odsetek i zysków. I stąd ten krzyk pod niebiosa. Lud zarobi a nie da zarobić BANKOM i BANKIEROM!!!
    I o to tutaj chodzi. To byłoby dopiero doświadczenie. Cały kraj przechodzi na obrót GOTÓWKOWY, z pominięciem banków.
  • ~Polityk niezależny
    2015-06-30 09:54
    ALE CHECA. NABRALI KREDYTÓW, ABY ŻYĆ PONAD STAN, ATERAZ NIE DOŚĆ, ŻE NIE CHCĄ ICH SPŁACIĆ, TO JESZCZE GROŻĄ TRYBUNAŁEM. to precedens. MOŻE I MY BYŚMY WZIĘLI 300 MILIARDÓW EURO KREDYTU I PODNIEŚLI TTRZYKROTNIE NASZE WYNAGRODZENIA I TYCH KREDYTÓW NIE SPŁACILI? GDZIE GRECY MAJĄ GODNOŚĆ? NAWET JESLI DOSTALIBY NOWE KREDYTY TO SZYBKO BY JE SKOMSUMWALI I ZNOWU
    POWTÓRKA SYTUACJI. tO CHORE. PREMIER GRECJI TO DZIECIAK, KTÓRY NIE MYŚLI O PRZYSZŁOSCI GRECJI.
  • ~wyborca/ jedli i pili za darmobo mieli mandaty wysokie
    2015-06-30 10:30
    *** Chocby dziesienc razy bankrutowali, to nadal cienzko bedzie spotkac greckiego studenta na zmywaku a jego tate na dachu, bo na zmywaku mozna jesc i pic za darmo a na dachu je problem z sikaniem.
  • ~Konrad Wallenrod
    2015-06-30 12:05
    Co to sie stalo z gazeta ?.To jest teraz dziadostwo !.
  • ~Fakt
    2015-07-02 08:11
    Jaki prezydent Unii taka unia.
  • ~Helo Ellada :)
    2015-07-01 11:23
    Grecy maja racje. Olać banki i bankierów. Czas olać Euro i UE
    Wracajcie do Drachmy i żyjcie dalej godnie. Takie moje zdanie.
  • ~aa2
    2015-06-30 09:54
    Ciekawe co dalej z Portugalią, Irlandią i Hiszpanią??
    Grecy powinni opuścić strefę Euro i wrócić do drachmy...
  • ~alosha
    2015-07-06 03:43
    Jak sie jest glupcem nie nalezy sie wypowiadac. Przecietny Grek nie ma mozliwosci robic miedzynarodowych dlugow. To wylacznie domena bankow, a te sa wlasnoscia wiadomo kogo. NIezupelnie Grekow. Te grupy robia miedzy soba interesy w imieniu narodow. Czy masz wplyw na to, ze Kopacz bierze ogromne pozyczki na zakup zlomu amerykanskiego? Grecja dostala ogromne pozyczki na Olimpiade. I jak pamietamy, zmuszano ja do brania coraz wiekszych, bo amerykanscy sportowcy podobno nie czuli sie bezpiecznie . Na ochrone tych ludzi Grecja musiala wydawac setki milionow dolarow dodatkowo. A wiec juz wtedy planowano, zeby Grecje wepchnac w dlugi. Co do tego ma przecietny Grek? Polska zawisc, ze w Posce syf, kila mogila a Grecy mieli lepiej?
  • ~tatar
    2015-07-06 03:57
    Polacy zyja znacznie bardziej ponad stan, niz Grecja. Bezrobocie, brak perspektyw dla mlodych, miliony pracujace na zmywakach jak niewolnicy. Macie pretensje, ze Grecy nie chca zamiatac ulic w Londynie a wy jestescie tacy szczesliwi, ze to robicie? To kwestia wlasnej godnosci a nie lenistwa. Czy ten, co zarzuca im zycie ponad stan pracuje na zmywaku? Polska w tej sytuacji robi co? Pakuje pieniadze w Ukraine- bankruta, kupuje od usa zlom za miliardy, zamawia tarcze I co tam jeszcze za zelastwo bez pozytku. Czy to ma sens? Czy przecietny Polyak glupek wie, ile jego rzad bierze dlugu? Jak dlugo jeszcze myslicie, ze bedziecie zyc w przekonaniu, ze bankructwo Polsce nie grozi? Jak dlugo kamienice w Krakowie czy Warszawie beda polskie? Zyjecie w swiecie totalnej uludy , bo wiekszosc Polakow nie ma pojecia, na czym stoi. Za duzo zawisci, za malo wiedzy.
  • ~a
    2015-07-06 06:51
    Brawo Grecja, Wydaje sie ze i Polsce wyszloby na lepiej gdyby opuscila unie Te wszystkie nakazy, zakazy, przydzialy niszcza polska gospodarke jestesmy uzaleznieni od kilku bubkow mieniacych sie ekonomistami. Niestety dla Kopacz Poska jest wciaz rajem ktory ona i PO stworzyla.