1. Wybierz rodzinę

22 listopada SZLACHETNA PACZKA otwiera bazę, w której znajdą się krótkie historie potrzebujących rodzin włączonych do projektu. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl spośród kilku tysięcy, Darczyńca wybiera rodzinę, dla której przygotowuje konkretną pomoc. Indywidualne podejście to klucz do skutecznej pomocy – dzięki niemu Darczyńca ma pewność, że jego pomoc będzie dostosowana do wskazanych potrzeb rodziny, z którą spotkał się wcześniej wolontariusz.

2. Zaproś do wspólnego przygotowania Paczki

Paczki nie trzeba przygotowywać samodzielnie. Można w to zadanie zaangażować rodzinę, przyjaciół, znajomych. Darczyńcami są klasy, grupy przyjaciół czy firmy. W zeszłej edycji jedną paczkę przygotowywało średnio 30 osób!

3. Zadbaj o dobrą jakość pomocy

Zależy nam na tym, aby rodzina czuła się dowartościowana po otrzymaniu prezentu. Paczka ma dać potrzebującym informację – „Jesteś ważny, wierzymy w ciebie”. – Przekazując komuś używane rzeczy, dajemy mu sygnał: „Jesteś gorszy, zasługujesz na brudne i zepsute zabawki, znoszone buty”. To jest wykluczenie. A my chcemy, żeby ludzie zaczęli sobie radzić w życiu, dlatego najpierw musimy im pokazać, że sami w nich wierzymy – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek. W Paczce powinny się więc znaleźć rzeczy bardzo dobrej jakości - nowe, a jeśli używane, to niezniszczone.

4. W dniu finału dostarcz paczki do magazynu

Przygotowane paczki Darczyńca przywozi do wskazanego magazynu w czasie Finału - w tym roku świętujemy go w dniach 13-14 grudnia. Następnie wolontariusz dostarcza paczki rodzinie.

5. Ciesz się z realnej pomocy

Wolontariusz przygotowuje relację z wręczenia prezentów rodzinie i przekazuje ją Darczyńcy.

W zeszłym roku Paczce udało się dotrzeć do 17 984 rodzin w potrzebie. Była wśród nich 65-lenia Pani Halina, niepełnosprawna i samotna, której pasją jest szydełkowanie. W paczce otrzymała nici, a dziś współpracuje ze swoim darczyńcą i wykonuje rękodzieła, które są sprzedawane w Internecie! - Teraz mam, co do garnka włożyć, a czasem pozwolę sobie na czekoladę. Przede wszystkim jednak zyskałam przyjaciółkę – uśmiecha się Pani Halina.

Dowiedz się więcej na www.szlachetnapaczka.pl

W 2013 roku 17 684 rodzin z całej Polski obdarowała SZLACHETNA PACZKA