Polska Razem Jarosława Gowina rozpoczyna wyścig o Brukselę. Szef tego wciąż świeżego na polskiej scenie politycznej ugrupowania przedstawił europejski program swojej partii podczas konwencji w Warszawie. Jednocześnie zadeklarował, że sam wystartuje w wyborach i będzie ubiegał się o mandat europosła.Jarosław Gowin domaga się reformy Unii Europejskiej i ocenia, że widać wiele sygnałów na jej dekadencję. Wielka Polska w małej Unii - tak w dwóch słowach polityk streścił nowy program na eurowybory. Polska może i powinna mieć znacznie większy wpływ na kształt Unii Europejskiej. Nie osiągnie się tego ani w pozycji klęczącej jaką przyjmuje najczęściej obecny rząd, ani odwracając się od wszystkich plecami jak robi to lider największej partii opozycyjnej. Chcę powiedzieć jasno Polska Razem jest partią eurorealizmu - mówił Jarosław Gowin.

Zdaniem polityka jego ugrupowanie ma realne szanse na osiągnięcie dwucyfrowego wyniku w nadchodzących wyborach. Świetnie pamiętam co mi mówiono, kiedy startowałem na szefa pewnej partii, która sprzeniewierzyła się swojemu programowi. Dlatego wielu z nas z niej odeszło. Pamiętacie ile szans mi dawano? Dwa procent. A pamiętacie jaki był wynik? Ja nie obiecuję, że w najbliższych wyborach zdobędziemy dwadzieścia procent, ale jestem pewien, że osiągniemy wynik dwucyfrowy - zagrzewał swoich zwolenników Jarosław Gowin.
Szef Polski Razem ocenia, że polskie państwo jest obecnie bardzo słabe. Paradoksalnie okazuje siłę wobec słabych, a wobec silnych jest bardzo słabe. To państwo potrafi bezlitośnie i bezwzględnie ścigać emerytkę handlującą na bazarze sznurówkami, a jednocześnie nie jest w stanie wyegzekwować miliardów złotych od koncernów międzynarodowych, które prawie nie płacą w Polsce podatków. My takiego państwa nie akceptujemy - grzmiał Jarosław Gowin.

Polityk zadeklarował jednocześnie, że jest przeciwny przyjęciu euro przez Polskę. Jego zdaniem wspólna europejska waluta nie sprawdziła się i była jedną z przyczyn kryzysu gospodarczego. Wspólny rynek tak, euro nie - podkreślał Jarosław Gowin.
Jednym z palących problemów do rozwiązania w Polsce jest zdaniem szefa Polski Razem bezrobocie wśród młodych i problem emigracji zarobkowej.