Bronisław Komorowski może liczyć na 45-procentowy wynik, zaś kandydata PiS Andrzeja Dudę popiera 28 procent badanych. Przy takim rezultacie ci dwaj politycy zmierzyliby się w II turze wyborów

CZYTAJ TAKŻE: Telewizyjna debata kandydatów bez Komorowskiego? Szef sztabu nie widzi sensu>>>

Poparcie prezydenta wzrosło o 3 punkty procentowe w stosunku do sondażu z końca marca. Z kolei notowania Andrzeja Dudy poprawiły się o 2 punkty procentowe.

Pozostali kandydaci z wynikami zdecydowanie poniżej 10 procent. Na trzecim miejscu Janusz Korwin-Mikke i Paweł Kukiz, których popiera po 6 procent badanych. Notowania Pawła Kukiza poprawiły się o 2 punkty procentowe.

Kandydatka SLD Magdalena Ogórek może liczyć na 4-procentowe poparcie. Jej wynik w porównaniu z poprzednim sondażem pogorszył się o 3 punkty procentowe.

Na kolejnych miejscach kandydat PSL Adam Jarubas i szef Twojego Ruchu Janusz Palikot. Obaj mogą liczyć na 2-procentowe poparcie.

W badaniu 62 procent ankietowanych zadeklarowało chęć głosowania w I turze wyborów.

Millward Brown zbadał także preferencje wyborców w ewentualnej II turze. W wyborczej dogrywce zwyciężyłby Bronisław Komorowski z 55-procentowym poparciem. Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 40 procent respondentów. Co dwudziesty (5 proc.) jeszcze nie wie kogo poprzeć.

Sondaż przeprowadzono 13 kwietnia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie liczącej 1002 dorosłe osoby. Nie podano metody badawczej.