Władysław Bartoszewski był człowiekiem żarliwego patriotyzmu, który wyrażał się nie tylko w walce, ale i w służbie. Tak o zmarłym historyku, polityku i działaczu wojennego podziemia mówi prezydent Bronisław Komorowski. W rozmowie z radiową Trójką, prezydent wyraził nadzieję, że Władysław Bartoszewski, który był także człowiekiem bardzo pracowitym, stanie się wzorcem dla przyszłych pokoleń. Pogrzeb Władysława Bartoszewskiego odbędzie się dziś w Warszawie.

Bronisław Komorowski powiedział, że w trakcie swojej kadencji ułatwił młodym ludziom uzyskanie własnego mieszkania. W Kancelarii Prezydenta powstały bowiem projekty ustaw o finansowaniu budowy takich mieszkań. Prezydent zapowiedział, że będzie kontynuował te działania w drugiej kadencji. Dodał, że w pierwszej kadencji jego priorytetem było bezpieczeństwo i polityka prorodzinna. Bronisław Komorowski podkreślił, że do realizacji programu "Dobry start dla młodych" będzie potrzebna współpraca z partiami politycznymi, samorządami i innymi instytucjami.

Wyraził nadzieję, że taka współpraca przyniesie efekty tak, jak to było z Kartą Dużych Rodzin. Mówiąc o wynikach sondaży, w których poparcie dla niego spada, prezydent powiedział, że musi się podzielić poparciem z pozostałymi 10-ma kandydatami. Wyraził jednak nadzieję, że finał wyborów będzie dla niego dobry.

ZOBACZ TAKŻE: Wystrzeliło poparcie dla Kukiza. Komorowski poniżej 40 proc.>>>