• 31
  40
  Porażka proceduralna w wyborach samorządowych oznacza duże zagrożenie dla funduszy unijnych. Za rok większość samorządów będzie w apogeum wydawania środków europejskich. Jeśli doprowadzimy do wątpliwości odnośnie statusu samorządów, Unia Europejska może zakwestionować jakość, celowość i prawidłowość wydawania pieniędzy - ostrzega w rozmowie z dziennik.pl Krzysztof Paszyk, sekretarz klubu parlamentarnego PSL, członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
 • Joanna Mucha
  52
  144
  Im bardziej ordynacja wyborcza będzie wymuszała na nas współpracę, tym pewniejsze jest to, że będziemy współpracować. Powiem więcej, to działa na naszą korzyść. Byłam jedną z pierwszych osób, które mówiły o konieczności współpracy w wyborach samorządowych, więc fakt, że zostaliśmy do tego zmuszeni, nawet mnie w pewien sposób cieszy - mówi Joanna Mucha, pytana przez nas o współpracę Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną.
 • wybory
  30
  Najnowszy sondaż dla "Gazety Wyborczej" pokazuje, że kandydaci opozycji bez problemu powinni pokonać rywali z rządzącej partii w nadchodzących wyborach samorządowych.
 • Jarosław Kaczyński wychodzi ze spotkania z Andrzejem Dudą
  4
  To będą ostre, brutalne kampanie; nasz kraj wypełniony jest emocjami, więc emocje będą na pewno - powiedział PAP socjolog dr Ryszard Żółtaniecki o przygotowaniach do wyborów samorządowych.
 • Akta
  1
  Musieli złożyć ponad 3 i pół tysiąca odpisów protestu wyborczego, bo zażądał tego sąd. Maciej Białecki z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, któremu nie podobał się sposób przeprowadzenia głosowania na władze lokalne, został wezwany przez sąd do uzupełnienia wniosku o dodatkowe kopie. Maciej Białecki uważał, że chodziło o to, by go zniechęcić do złożenia protestu.
 • Europarlament
  32
  12
  Około 3 milionów głosów nieważnych, różnice między sondażami exit-poll , a wynikami wyborów, represje wobec dziennikarzy. O takich nieprawidłowościach podczas tegorocznych wyborów samorządowych w Polsce mówią uczestnicy wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości.
 • Głosowanie - zdjęcie ilustracyjne
  8
  11
  Były prezydent Tarnowa, oskarżony o korupcje Ryszard Ścigała, został miejskim radnym. W rozmowie z Radiem Kraków mówi, że zrezygnował z ponownego kandydowania na to stanowisko przez swoją skomplikowaną sytuację prawną. Nawet po ewentualnym wyborze, pozostawałby prezydentem zawieszonym w obowiązkach, a miastem rządziłby komisarz.
 • Jarosław Kaczyński
  96
  14
  Reakcja PO na oskarżenia o sfałszowanie wyborów samorządowych. Platforma Obywatelska szykuje pozwy cywilne przeciwko politykom prawicy, którzy otwarcie o tym mówili. Chodzi między innymi o Witolda Waszczykowskiego z PiS i lidera Polski Razem Jarosława Gowina.
 • Wybory w Radomiu
  15
  4
  Bo kart wydanych było mniej, niż tych policzonych; bo w komisji zasiadał krewny kandydata; bo na kartach wyborczych byli kandydaci z innego okręgu, bo urna wyglądała jak śmietnik... W całej Polsce do sądów okręgowych wpłynęło niemal 1,5 tys. protestów wyborczych - podaje Polska Agencja Praowa. 
 • Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki i członek PKW Włodzimierz Ryms
  1
  Pełniącą obowiązki szefa Krajowego Biura Wyborczego została Beata Tokaj z PKW. Jednocześnie odwołano odpowiedzialnego za system informatyczny w Państwowej Komisji Wyborczej.
 • PKW
  5
  Po wyborach samorządowych prawie wszyscy członkowie PKW podali się do dymisji. To oznacza poważny problem - najbliższe wybory już na wiosnę, a nowych członków komisji nie ma. Do tego wielu sędziów nie chce podkładać głowy pod topór
 • Jarosław Kaczyński
  1
  Jarosław Kaczyński jest zadowolony z wyników drugiej tury wyborów samorządowych. Lider Prawa i Sprawiedliwości powiedział dziennikarzom, że poparcie dla kandydatów PiS pozwala mu patrzeć optymistycznie na perspektywę wyborów prezydenckich.