Kandydat na prezydenta wielkiego miasta żąda dostępu do morza

| Aktualizacja:
X

"Wrocław zasługuje na dostęp do morza". "Człowiek jest najważniejszy" - hasła, którymi przed listopadowymi wyborami samorządowymi promują się kandydaci, rzadko odnoszą się do programów wyborczych, dezinformują i wprowadzają w błąd.

Jednym z najbardziej krytykowanych jest slogan ludowców: „Człowiek jest najważniejszy”. – Pod tym twierdzeniem mogłaby się podpisać każda partia podczas każdego typu wyborów, parlamentarnych czy prezydenckich. Tylko jaki ma związek z problemami lokalnych społeczności – mówi dr Olgierd Annusewicz, specjalista od marketingu politycznego. Faktycznie, tym hasłem trudno będzie się promować gorzowskiemu kandydatowi PSL Zygmuntowi Basiowi, którego postulatem jest budowa w mieście boiska wielofunkcyjnego.

Jedni sięgają szczytu banału, inni osiągają dno absurdu. „Wrocław zasługuje na dostęp do morza” – pisze na ulotkach Klaus Bachmann, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, kandydat komitetu Litewski Wrocław na stanowisko prezydenta miasta. – W przypadku wygranej zamierzamy przyłączyć Wrocław do Kłajpedy – tłumaczy. Z Rafałem Dutkiewiczem na pewno nie wygra, ale może ktoś zapamięta jego nazwisko.

Dobre hasło powinno być krótkie i sugestywne. – Zachęcające do działania, wykorzystujące emocje, musi uwzględniać potrzeby wyborcy i dawać nadzieję – mówi Annusewicz. Takie jak „Siedlce nowoczesne i wolne od absurdów”, którym promuje się Mariusz Dobijański, czy „Kocham Białystok” Janusza Kochana. Eksperci chwalą też hasło „Niech wygra Warszawa” przygotowane przez sztab Czesława Bieleckiego, bezpartyjnego kandydata na prezydenta stolicy, którego popiera PiS. Dobry slogan ma też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO). Jej hasło „Zmiany na lepsze cdn.” zdaniem speców od wizerunku oddaje sens programu wyborczego zakładającego dokończenie inwestycji rozpoczętych w tej kadencji.

– Partyjni kandydaci wyczuli nastroje społeczne. Dystansują się od swoich ugrupowań, bo wśród wyborców rośnie niechęć do partii – mówi politolog prof. Kazimierz Kik. Zapewne dlatego wspólne hasło wszystkich kandydatów PO to „Budujemy drogi, mosty z dala od polityki”. Twórczo rozwinął je Janusz Palikot. – Budujmy samorząd z dala od polityki – głosi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  Powered by ContentStream
  • ~MIRO
   2010-10-19 09:06
   „Wrocław zasługuje na dostęp
   do morza” – pisze na ulotkach Klaus Bachmann
   ON POMYLIŁ PARTIE Z NSDAP A CO NAJMNIEJ Z NPD
   MYŚLAŁEM ŻE NIEDOBITKÓW JUŻ NIE MA
   PS NIEMIECKIE POCZUCIE HUMORU JEST JAK SŁOŃ W SKŁADZIE PORCELANY
  • ~tyand
   2010-10-19 09:46
   Litewski Wrocław na Ukrainie żąda dostępu do Morza Chińskiego !!!
  • ~geograf
   2010-10-19 08:41
   myslalem, ze chodzi o Elblag - port baltycki jeszcze w XVII i XVIII wieku a nawet pozniej
  • ~eli
   2010-10-19 08:40
   Hania Waltzowa ma 120% poparcia podobnie Tusk i Rostowski, w sondażu TVN i GW
  • ~PiS be with you
   2010-10-19 07:34
   Gazowa Hania POwina miec haslo "POczestowac ich pala i gazem "
  • ~młody
   2010-10-19 09:53
   A co Hanka wymyśliła w stollicy? Pewnie hasło bez "R" bo go wymawiać nie potlafi
  • ~Legalize it
   2010-10-19 10:34
   Wolne konopie!!!
  • ~PlatSyf
   2010-10-19 13:32
   To nie będzie na co lać Antypisiu
  • ~Antypisiu
   2010-10-19 11:26
   Budujemy samorzad bez pisuaru
  • ~korcz
   2010-10-19 10:56
   Bachmann robi sobie jaja, a jakiś redaktor robi z tego sensację. Głupole są nie tylko w PiSuarze.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.