Partia niewiele mogła wam dać, na pewno nie mogła wam dać ani stanowisk, ani władzy, ani tego wszystkiego co napędza naszych bardzo wielu konkurentów politycznych (...), a mimo wszystko jesteście, bo czujecie, że jesteście potrzebni z tym wszystkim co robicie - mówił Janusz Palikot

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy sondaż zapowiada rewolucję. PiS traci, JKM i Palikot poza Sejmem>>>

W Warszawie konwencję wyborczą zorganizowało też PSL. Platforma Obywatelska prowadzi kampanię w Kielcach, Krakowie oraz w Lublinie.

PiS organizuje konwencje wyborcze z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego w Opolu, a po południu na Śląsku. W Rzeszowie przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller spotkał się z prezydentem miasta Tadeuszem Ferencem, a w Krakowie nastąpiła inauguracja kampanii samorządowej SLD. Były przewodniczący Sojuszu Krzysztof Janik powiedział, że nie wyklucza w sejmiku województwa małopolskiego koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Jego zdaniem sejmik nie powinien powielać podziałów, które obserwujemy w sejmowych ławach. Sojusz Lewicy Demokratycznej liczy, że po wyborach uda im się zająć cztery miejsca w sejmiku województwa małopolskiego.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.