Przemawiali kandydaci PO na prezydenta Krakowa, Tarnowa, Oświęcimia i Nowego Sącza oraz kandydaci do Sejmiku Wojewódzkiego. Podczas konwencji mówili także wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, marszałek Małopolski Marek Sowa i szef PO w Małopolsce Grzegorz Lipiec. Zgodnie podkreślali, że wybory "trzeba wygrać", a Platforma ma najlepszą ofertę dla mieszkańców regionu.

Na konwencji zabrakło natomiast Radosława Sikorskiego, który jeszcze tydzień temu zapowiadany był jako "gość specjalny". Grzegorz Lipiec w rozmowie z Radiem Kraków tłumaczył, że Radosław Sikorski w ostatnim czasie wyciszył swoją aktywność w kampanii samorządowej i przestał jeździć na konwencje wyborcze. Dlatego do Krakowa zaproszony został Tomasz Siemoniak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sikorski ujawnia rozmowę Tuska z Putinem. Padła propozycja rozbioru Ukrainy?>>>

Podczas konwencji małopolscy politycy PO podpisali zobowiązanie, że będą dalej zabiegać o "efektywne pozyskiwanie funduszy dla Małopolski".

Jutro w Krakowie odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wraz z małopolskimi politykami PiS pojawić ma się Jarosław Kaczyński.