• Katastrofa smoleńska
  Cztery europejskie laboratoria kryminalistyczne pomogą polskiej prokuraturze w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Badania mają m.in. dać odpowiedź, czy na wraku samolotuTu-154M i na ciałach ofiar znajdują się ślady materiałów wybuchowych - informuje tygodnik "wSieci".
 • rodzina
  4
  Pierwszy rok obowiązywania programu 500 plus raczej nie przełożył się na wzrost oszczędności Polaków czy wzrost naszej skłonności do oszczędzania. Większość otrzymanych środków beneficjenci programu wydali na bieżące potrzeby – oceniła prof. Monika Marcinkowska z Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódzkiego.
 • Referendum w Legionowie
  4
  1
  O godz. 7 w niedzielę w Legionowie rozpoczęło się głosowanie w referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzą się, czy chcą, by ich gmina została częścią metropolii warszawskiej. Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych do głosowania.
 • Sędzia
  15
  34
  W wojnie rządu z wymiarem sprawiedliwości z pewnością będą ofiary. Ale tam, gdzie jedni umierają, ich miejsce – z ochotą – zajmują inni. A i wielu woli umierać z pieśnią na ustach niż w zapomnieniu.
 • Polska w UE
  44
  30
  Przez 13 lat Polska dostała ponad 90 mld euro bezzwrotnej pomocy z Unii Europejskiej. W tym czasie istotnie wzrosły zarobki Polaków, powstało 2,5 mln nowych miejsc pracy, eksport zwiększył się czterokrotnie… W pełni wykorzystana szansa? Niekoniecznie. Są państwa, które razem z Polską wchodziły do UE i w pewnych dziedzinach nas przegoniły - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Pobudka
  5
  91
  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy o godzinę krócej. 26 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. Do czasu zimowego wrócimy w ostatnią niedzielę października.
 • Polska policja
  2
  1
  Zarzut usiłowania zabójstwa postawiła w piątek Adamowi C. wrocławska prokuratura. Podejrzany miał postrzelić w brzuch innego mężczyznę we wtorek na jednym z wrocławskich osiedli. Grozi mu za ten czyn kara nie mniejsza niż 8 lat więzienia.
 • Brama do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz z napisem Arbeit macht frei
  21
  25
  Zamieszanie przed główną bramą byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Kilkanaście osób zabiło owcę, a następnie rozebrało się po południu do naga i skuło wzajemnie łańcuchem przy bramie z napisem "Arbeit macht frei".
 • Stanisław Biernat i Julia Przyłębska
  48
  55
  Wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat zamierza zakończyć urlop od 1 kwietnia. To jego odpowiedź na pismo prezes TK Julii Przyłębskiej w sprawie wykorzystania po 1 kwietnia 57 dni zaległego urlopu, co obejmuje praktycznie czas do końca jego kadencji.
 • POGRZEB WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO
  109
  "Dla Wojciecha Młynarskiego najważniejszego było poczucie humoru, uważał, że jego brak jest niewybaczalny" - podkreślał dominikanin ojciec Tomasz Dostatni, który wygłaszając homilię podczas uroczystości pogrzebowych, stwierdził, że Młynarski jest już "na wczasach wieczystych". "Bardzo cierpiał, dlatego dzień śmierci był wyzwoleniem z tego ziemskiego stanu" - powiedział Jan, syn Wojciecha Młynarskiego. Artysta spoczął na Powązkach, w Alei Zasłużonych.
 • Ciężarówka TIR transport
  1
  2
  Ukrytego w naczepie jadącej z Serbii ciężarówki imigranta znaleźli w piątek funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Olsztynie. Zatrzymany to najprawdopodobniej 15-letni Afgańczyk. Został przekazany Straży Granicznej.
 • Kobieta płacze przy komputerze
  1
  1
  Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce (Mazowieckie) prowadzi śledztwo w sprawie nakłaniania do samobójstwa trzech uczennic jednej z tamtejszych szkół podstawowych, które korzystały z interaktywnej gry internetowej, a następnie okaleczyły się.
 • food truck

  Polacy pokochali żarcie z ciężarówki. Tomasz Jakubiak: W "food truckach" jest kulinarna magia

 • Maja Ostaszewska

  Maja Ostaszewska apeluje do fanów: Pokażmy, że czujemy się częścią Unii Europejskiej

 • Marcin Prokop i Dorota Wellman w "Dzień Dobry TVN"

  Prokop i Wellman o kulisach "Dzień dobry TVN": Zdarzyło się, że gość przyjechał, choć nie był zaproszony

Zobacz więcej