Dziennik.plKraj

Poniedziałek, 28 maja 2012

Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Polacy przed więzieniem uciekli na Wyspy

2009-12-08 | Ostatnia aktualizacja: 20:57 | Komentarze: 0 | skomentuj

Dwóch przestępców, skazanych w Polsce prawomocnym wyrokiem i zbiegłych przed polskim wymiarem sprawiedliwości, zostało zidentyfikowanych w Leicestershire w Anglii podczas specjalnej operacji policyjnej pod kryptonimem Rebutia. Obu przekazano polskiej policji.

Pogoda

POLSKA

Poniedziałek 2012-05-28

temp. min 2°C max. 25°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

W ramach operacji Rebutia poszukuje się zagranicznych przestępców, ukrywających się w W. Brytanii. Obaj Polacy - 26-letni Piotr K. i 30-letni Stanisław D. - ukrywali się w społeczności polskich imigrantów.

Pochodzący z Chodzieży w województwie wielkopolskim Piotr K. był w marcu 2004 roku skazany za groźby, podpalenie i defraudację na cztery lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. W lutym 2005 roku oskarżono go o malwersację, ale nie stawił się w sądzie i zaocznie został skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności.

W 2006 roku był sądzony pod nowym zarzutem, ale znów nie stawił się na rozprawę. Sąd wymierzył mu kolejną karę - sześć miesięcy pozbawienia wolności. Piotr K. zbiegł jednak do Anglii.

Jego kompan Stanisław D. we wrześniu 2004 roku został skazany na sześć miesięcy za oszustwa, ale odsiadywania wyroku nigdy nie rozpoczął, ponieważ uciekł do Anglii.

W listopadzie w ramach operacji Rebutia zatrzymano innego ściganego w Polsce przestępcę - 26-letniego Pawła P., skazanego na dwa lata pozbawienia wolności za rozbój.

"Przestępcy ukrywają się wśród praworządnej polskiej społeczności i jest to nadużyciem wobec ogromnej większości Polaków, którzy przebywają w W. Brytanii z uczciwych powodów" - cytuje thisisleicestershire sierżanta policji Pete'a Coppella.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    «