Związkowcy z Trójki chcą odwołania szefa
Nie stygnie atmosfera w radiowej Trójce. Związkowcy domagają się od zarządu Polskiego Radia odwołania ze stanowiska dyrektora stacji Jacka Sobali oraz proszą o umożliwienie Magdzie Jethon powrotu do pracy dziennikarskiej. Tego, by Jethon wróciła na stanowisko, domaga się też minister skarbu Aleksander Grad.
- "Cisza jest najbardziej radykalna"
- Zamachowski nie chce być głosem "Trójki"
- Radiowa "Trójka" o krok od strajku
- Afera w "Trójce". "Atmosfera jest fatalna"
- Mann odejdzie z Trójki przez PiS?
- Słuchacze "Trójki" usłyszą protest
- Prezes przemówi w "Trójce". Co powie?
- "Trójka - łapy precz, dotyczy polityków"
- Górnicy żądają spotkania z premierem
- Fundacja broni ukaranego dziennikarza Trójki
- Wszystko, co musisz wiedzieć o opalaniu >>>
Pogoda
POLSKA
Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 24°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Związek domaga się "odwołania ze stanowiska dyrektora Jacka Sobali, oraz przeprowadzenia konkursu na to stanowisko o transparentnych regułach, z obecnością obserwatorów - także obserwatorów ze Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu 3 Polskiego Radia. (...) Domaga się powrotu na antenę Jerzego Sosnowskiego" - czytamy w oświadczeniu przysłanym Polskiej Agencji Prasowej.
Te postulaty to pokłosie zawieszenia Sosnowskiego po tym, jak krytycznie wypowiedział się on o zaangażowaniu jako nowych prowadzących poranne programy m.in. Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", Daniela Passenta z "Polityki", Andrzeja Jonasa, redaktora naczelnego "Warsaw Voice", a także Bronisława Wildsteina, Marka Magierowskiego, Tomasza Wróblewskiego i Rafała A. Ziemkiewicza z "Rzeczpospolitej".
Sosnowski w "Gazecie Wyborczej" skrytykował m.in. zatrudnianie siedmiu nowych współpracowników w czasie, kiedy mówi się o koniecznych radykalnych oszczędnościach. Powiedział również, że decyzję Sobali o zatrudnieniu tylu osób spoza stacji, dziennikarze Trójki traktują jako wotum nieufności wobec zespołu. Z kolei Sobala "Dziennikowi Gazecie Prawnej" mówił, że nie może zaakceptować recenzowania przez Sosnowskiego decyzji programowych. Według niego, wypowiedzi Sosnowskiego szkodzą wizerunkowi Trójki i "naruszają jej dobre imię".
Sobala został szefem Trójki pod koniec grudnia ub.r.; zastąpił na tym stanowisku Magdalenę Jethon. Przeciwko tej decyzji zarządu PR protestowali dziennikarze Trójki, jej byli pracownicy, a także warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Tego, by Jethon wróciła na stanowisko, domaga się minister skarbu Aleksander Grad.
>>>Czytaj dalej>>>





















Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!