Dziennik.plKraj

Poniedziałek, 28 maja 2012

Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Kości Jana Pawła II przyjadą do Polski

2008-05-06 | Ostatnia aktualizacja: 16:21 | Komentarze: 0 | skomentuj

Do Polski trafi nie jedna, ale wiele relikwii z ciała Jana Pawła II. Niekoniecznie będzie to serce, raczej kości - wynika z nieoficjalnych informacji z Episkopatu Polski. Jak sądzi metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz, sprawa jest już przesądzona.

Pogoda

POLSKA

Poniedziałek 2012-05-28

temp. min 2°C max. 25°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Chociaż Jan Paweł II najpewniej zostanie ogłoszony błogosławionym dopiero 16 października, w 30. rocznicę wyboru na papieża, do biskupów w całej Polsce już trafiają prośby o jego relikwie.

Jak dowiaduje się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza", proboszczowie wnioskują głównie o fragmenty stroju liturgicznego, choć np. sanktuarium w Ludźmierzu prosi już o relikwie z ciała. Będzie się o nie starać również Jasna Góra i Licheń.

O możliwości oddzielenia serca od ciała papieża i pochowania go na Wawelu mówił niedawno biskup Tadeusz Pieronek, przewodniczący trybunału do spraw beatyfikacji Jana Pawła II. Włoski dziennik "Corriere della Serra" komentował z przerażeniem, że polski Kościół odwołuje się do "pradawnego i pogańskiego obrządku".

W polskim Kościele trwa dyskusja, czy ciało Jana Pawła II powinno być źródłem relikwii, choć niektórzy - jak arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski - są przekonani, że sprawa jest już przesądzona. "Zgodnie z tradycją relikwie beatyfikowanych i kanonizowanych są rozsyłane po wielu miejscach świata - mówi "Wyborczej" arcybiskup Nycz. "Nie chcę jednak dywagować, czy papież tego by chciał, czy nie".

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    «