Dziesięć milionów zdjęć z całego całego świata udostępnił poprzez wyszukiwarkę Google amerykański tygodnik "Life" w ramach wystawy internetowej wystawy "Life in picture”, czyli "Życie w obrazach”. Wśród nich znajdziemy setki unikatowych zdjęć z Warszawy m.in. z okresu II wojny światowej. O udostępnieniu internautom niesamowitej kolekcji napisał na swojej stronie znany warszawski bloger roody102.

Autorem unikatowych fotografii, które pokazują Warszawę z pierwszych chwil okupacji jest Hugo Jaeger. Współpracownik nadwornego fotografa Adolfa Hitlera Heinricha Hoffmanna, uwiecznił Warszawę na fotograficznych kliszach w październiku 1939 roku. W 1970 roku Jaeger sprzedał swoje zdjecia magazynowi "Life". A ten teraz zdecydował się pokazać ją internautom.

Jak znaleźć unikatową kolekcję? W googlowej wyszukiwarce zdjęć wpisujemy: warsaw source:life. Wówczas pojawi się kilkaset kolorowych fotografii ze stolicy. Natomiast pełna, licząca 10 milionów fotografi kolekcja zdjęć z całego świata jest dostępna na stronie "Life".

Tam też znajdziemy zdjęcia powojennej Warszawy - uwieczniono na nich Pałac Kultury i Nauki (1956 r.) czy też wizytę jeszcze wtego wiceprezydenta Richarda Nixona (1959 r.).

Tygodnik "Life" to jedno z najstarszych pism zza oceanu. Dla wielu osób marka niemal kultowa. Jego znakiem rozpoznawczym były ilustracje bardzo dobrej jakości. Magazyn do sprzedaży po raz pierwszy trafił w 1936 roku. Przez ponad 40 lat ukazywał się co tydzień.

Na jego łamach swoje zdjęcia publikowali najsłynniejsi fotograficy. Miał go ze sobą każdy amerykański żołnierz podczas II wojny światowej. Logo tygodnika było wówczas tak samo rozpoznawalne jak Coca-Coli czy gumy do żucia Juicy Fruit. Później jednak dla tytułu nadeszły gorsze czasy. W 1978 r. został przekształcony w miesięcznik, a osiem lat temu został zamknięty. W 2004 roku tytuł został reaktywowany, jednak jedynie jako dodatek do kilku amerykańskich dzienników, m.in. "Washington Post" i "Chicago Tribune".