Najmroźniej będzie w Suwałkach, gdzie w środę w nocy należy spodziewać się - 31 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają, że silne mrozy potrwają jeszcze przynajmniej tydzień. Jednak mróz zelżeje tylko na kilka dni.

W drugiej połowie stycznia temperatura znów spadnie nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Najzimniej będzie tradycyjnie w województwie podlaskim, ale ujemne temperatury odnotują też termometry w innych regionach kraju.

Na przykład w Szczecinie, Toruniu czy we Wrocławiu znów czekają nas w nocy kilkunastostopniowe mrozy. Polska cały czas pozostaje w mroźnej masie powietrza pochodzenia arktycznego - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zima cały czas zbiera swe tragiczne żniwo. Tylko dziś z wychłodzenia zmarły trzy osoby.

W Częstochowie znaleziono dziś zwłoki 35-letniego bezdomnego. To trzecia ofiara mrozów w województwie śląskim. Zwłoki znalazł na terenie jednego z pustostanów inny bezdomny. Ofiara piła wczoraj wieczorem alkohol.

W Augustowie zamarzł 71-letni mężczyzna. Mieszkał na nieogrzewanym strychu, a w nocy w regionie było minus 27 stopni.

48-letniego mężczyznę znaleziono martwego w lesie w okolicy Klwatki k. Radomia. To pierwsza ofiara tegorocznych mrozów na Mazowszu.

Policja przypomina, by w okresie mrozów szczególnie zwracać uwagę na przebywające na dworze osoby bezdomne i pod wpływem alkoholu. Zaśnięcie na mrozie jest w takich warunkach poważnym zagrożeniem dla życia.