Feralnej nocy 40-latek jechał ciężarówką niedaleko Londynu w stronę Coventry. W okolicy Sussex zorientował się, że zboczył z właściwej drogi. Zdecydował się więc zawrócić. Wybrał sobie jednak mało fortunne miejsce - samochód zablokował całą drogę, powodując na dodatek zderzenie z nadjeżdżającym BMW.

W sobotę w sądzie w Worthing w południowej Anglii wyraźnie poruszony mężczyzna przyznał się do winy. "Nie będę już więcej prowadził samochodów ciężarowych" - zadeklarował nieoczekiwanie. Sędzia najwyraźniej przyjął skruchę mężczyzny za dobrą monetę, bo wymierzył mu wyrok zaledwie osiem tygodni więzienia. "To wyjątkowo łagodna kara. Za podobne manewry można dostać nawet 12-miesięczny wyrok" - zauważył sędzia.

Według brytyjskich mediów na Wyspach coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem Polaków i innych kierowców z Europy Środkowo-Wschodniej. Jak wynika z najnowszych rządowych statystyk, w 2007 r. zarejestrowane w Polsce samochody uczestniczyły w ponad 3800 z nich. To prawie połowa ogólnej liczby wypadków spowodowanych przez imigrantów z nowych krajów UE. Jednymi z najczęstrzych powodów jest zbyt brawurowa jazda oraz nieznajomość miejscowych przepisów ruchu drogowego.