"Moment prawdy", czyli program oparty na amerykańskim pomyśle "The moment of truth", ma być hitem wiosennej ramówki Polsatu. Program jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych teleturniejów na świecie.

Uczestnicy odpowiadają w nim na serię często bardzo intymnych pytań dotyczących swego życia. Jeśli powiedzą na antenie prawdę, wygrywają pieniądze. Im bardziej krepujące i osobiste pytania padają, tym większa jest stawka wygranej. Polsat nie zdradza, jaka będzie główna wygrana w polskiej edycji teleturnieju. W amerykańskiej wersji można było wygrać 500 tys dolarów. Według nieoficjalnych informacji program ma być emitowany w czwartki ok. godz. 22. Nagrano już pierwszy przeznaczony do emisji odcinek programu.

Zygmunt Chajzer nie chciał się wypowiadać o swojej nowej roli. " Uczestniczyłem w castingu jestesmy po wstępnych rozmowach, ale nie mam jeszcze oficjalnego potwierdzenia" - mówi DZIENNIKOWI Chajzer.

Prezenter przez cztery sezony prowadził w Polsacie teleturniej "Grasz czy nie grasz", emitowany od jesieni 2005 do wiosny 2007 roku. Natomiast wiosną ub.r. z Agnieszką Popielewicz prowadził program rozrywkowy ”Gwiezdny cyrk”. Najbardziej znany jest jednak z teleturnieju "Idź na całość", emitowanego w latach 1997-2001 w Polsacie.