"Moim zadaniem było stworzenie odpowiednich fotografii do kalendarza. Wszystkie zrobione do projektu zdjęcia są czarno-białe. Dodaje im to niepowtarzalnego klimatu. Robiłem zdjęcia zapracowanych górników podczas ich ciężkiej pracy. W tle dodaliśmy dzieła artystyczne, co chyba przyniosło zamierzony efekt. Zwycięstwo w konkursie jest czymś bardzo prestiżowym. To jedno z niewielu przedsięwzięć, w których jury stanowią eksperci, dlatego tym większy jest wymiar nagrody" - powiedział DZIENNIKOWI Tomasz Kempa.

>>>Zobacz kalendarz z górnikami

Autorzy projektu postanowili sfotografować katowickich górników podczas pracy w kopalni, umieszczając ich na tle dzieł malarza Erwina Sówki, polskiego artysty od zawsze powiązanego ze Śląskiem. Jako emerytowany górnik, Sówka bez większego wahania przystąpił do współpracy.

Poza Tomaszem Kempą i Erwinem Sówką w projekcie wzięli udział Grzegorz Myjak i Arkadiusz Gola. Okazją do powstania niepowtarzalnej pracy była 180 rocznica powstania kopalni "Wieczorek". W konkursie "Złoty Layout Roku 2008" wyróżniono także kalendarze "Springfield" (Srebrny Layout Roku) oraz "Cahlo" (Brązowy Layout Roku).