Jak wynika z ostatnich badań Reader's Digest Polacy są narodem, który najrzadziej na świecie mówi "kocham cię". Rzadziej od nas robią to tylko Chorwaci. Tymczasem Jarosław Gowin, poseł PO nie boi się mówić żonie o miłości. "Bo kobiety trzeba kochać i mówić im to codziennie" - przekonuje.

Podobnego zdania jest Wojciech Olejniczak, przewodniczący klubu poselskiego SLD. On także nie szczędzi żonie wyrazów miłości. Ostatni raz powiedział, że ją kocha rano, gdy wychodził do pracy.

"To dla mnie zupełnie naturalne i nie sądzę, aby słowa miłości trzeba było reglamentować. Częste mówienie bliskiej osobie "kocham cię" wcale tego nie spłyca" - argumentuje. Dlatego mówi to Annie Olejniczak praktycznie codziennie. "A jak nie codziennie, to przynajmniej czule zwracamy się do siebie "Kochanie""- wyjaśnia.

Jak zapewnia, żona o uczuciach do niego mówi równie często. W przypadku Jarosława Gowina sprzężenie zwrotne nie jest już tak oczywiste. "Różnie to z nią bywa, ale kochamy się i nic więcej nie powiem" - żartobliwie ucina rozmowę poseł PO. Nie zdradza także planów na 14 lutego. Olejniczakowie Walentynki spędzą w romantycznym w Krakowie.