31 stycznia 2009 sanitarny ratunkowy helikopter EC-135 z pilotami polskim i tureckim rozbił się w połowie trasy pomiędzy Stambułem a Ankarą w prowincji Halil Akpinar. Obaj piloci zginęli.

29 października 2008 w okolicach wsi Leszkowice pod Lubartowem rozbił się wojskowy śmigłowiec Mi-2. Należąca do 1. Ośrodka Szkolenia Lotniczego maszyna runęła na ziemię z wysokości około stu metrów. Jeden z pilotów został ciężko ranny.

4 grudnia 2003 śmigłowiec Mi-8 z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie uległ katastrofie pod Piasecznem. Premier doznał złamania dwóch kręgów piersiowych. Na pokładzie śmigłowca było 15 osób: czterech członków załogi i 11 pasażerów. Nikt nie zginął.

8 marca 2006 w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do katastrofy śmigłowca ratowniczego Mi-2 na lotnisku w miejscowości Radawiec pod Lublinem. Helikopter spadł z wysokości ok. 70 metrów. Pilotowi nic się nie stało.

11 sierpnia 1994 miało miejsce najtragiczniejsze zdarzenie w historii ratownictwa tatrzańskiego. W katastrofie śmigłowca Sokół, który rozbił się podczas wykonywania lotu ratowniczego w Dolinie Olczyskiej w Tatrach, zginęło 2 pilotów i 2 ratowników TOPR.