Adwokat lobbysty Jacek Gutkowski poinformował, że prokuratura zaakceptowała kaucję w innej walucie - na jej konto wpłynęło 850 tysięcy dolarów.

>>>Zatrzymali Dochnala, bo chciał uciec z Polski

W styczniu katowicki sąd zadecydował, że lobbysta Marek Dochnal będzie mógł opuścić areszt, jeżeli w ciągu miesiąca wpłaci na konto Prokuratury Krajowej kaucję w wysokości trzech milionów złotych. Pieniądze właśnie wpłynęły na konto, jednak nie w złotówkach, a w dolarach.

Zgodnie z postanowieniem sądu po wpłaceniu kaucji Marek Dochnal powinien trafić pod dozór policji - będzie musiał dwa razy w tygodniu meldować się w komisariacie, dostanie też zakaz opuszczania miejsca pobytu i kraju.

Marek Dochnal znalazł się w areszcie po raz drugi po zaledwie ośmiomiesięcznej przerwie. Funkcjonariusze ABW zatrzymali go w sierpniu zeszłego roku. Okazało się, że jego współpracownicy kupili mu fałszywe dokumenty, dzięki którym mógłby uciec z kraju. Wcześniej w areszcie spędził 3,5 roku, oczekując na procesy za korumpowanie polityków oraz przestępcze prywatyzacje kilku wielkich polskich przedsiębiorstw.