Dziennik.plKraj

Wtorek, 29 maja 2012

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Uwaga na szkło w popularnym leku

2009-03-04 | Ostatnia aktualizacja: 21:32 | Komentarze: 0 | skomentuj
Uwaga na szkło w popularnym leku

Uwaga na szkło w popularnym leku / Inne

W ampułkach leku o nazwie lakcid mogą być kawałki szkła - ostrzega producent specyfiku. Biomed z Lublina właśnie wstrzymał produkcję i wycofuje lek z aptek. To jeden z najpopularniejszych tzw. leków osłonowych branych razem z antybiotykami.

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 26°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Podejrzana jest licząca aż 28 tys. ampułek seria specyfiku, która trafiła do aptek w listopadzie ubiegłego roku. "Powodem jest znalezienie w jednej z ampułek kawałka szkła" - mówi dyrektor produkcji Biomedu Artur Bielawski. Firma wstrzymała produkcję ampułek i sprawdza, jak odłamek mógł trafić do wnętrza jednej z nich. Lakcid jest lekiem osłonowym stosowanym m.in. przy zażywaniu antybiotyków.

Biomed zaznacza, że afera nie dotyczy Lakcidu Forte w fiolkach i w saszetkach. Te odmiany preparatu nie zostaną wycofane ze sprzedaży.

dw
Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    «