Inne
Inne

To była wyjątkowa walka. Pokonał kilkunastu zawodników, zmierzył się z mistrzami świata z Kaliningradu, a w ostatniej rozgrywce daleko w tyle zostawił reprezentanta Czech. Zgromadził 129 punktów i i został najlepszym kulturystą klasycznym Europy w 2008 roku, co oznacza, że ma najlepszy w Europie kształt sylwetki, proporcję ciała, rzeźbę i umięśnienie. "Bardzo się z tego cieszę. Przed zawodami dużo ćwiczyłem, nawet po kilka godzin przed pracą i po niej" - mówi Jerzy Pisulski.

>>>Oto najprzystojniejszy policjant w Polsce

Prywatnie aspirant Jerzy Piskulski już od 13 lat jest policjantem. W tej chwili pracuje jako dzielnicowy w Jaworze w województwie dolnośląskim.W rejonie gminy Mściwojów, którą patroluje, zna go niemal każdy. Wielu zazdrości mu rzeźby ciała, są tacy, u których budzi respekt.

"W pracy ta sprawność mi tylko pomaga. W miejscowości, w której pracuję, wszyscy mnie znają i wiedzą, że kulturystyka to moja pasja" - mówi Pisulski. "Treningi dają mi jednak coś więcej - są świetnym odpoczynkiem psychicznym. Moja praca i życie w dzisiejszym świecie związana jest bowiem z wielkim stresem" - dodaje.

Kulturystyka to jego pasja - uprawia ją od 20 lat. Już po dwóch latach zdobył pierwszy medal na zawodach juniorów. Do tej pory dorobił się wielu sukcesów, zdobył m.in mistrzostwo Polski, mistrzostwo Europy i piąte miejsce na zawodach światowych. Jest też mistrzem Polski w resortowych zawodach w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej, rozgrywanych w Szczytnie. "Marzy mi się jeszcze tytuł mistrza świata. Zawalczę o niego w tym roku. Zawody odbędą się na przełomie października i listopada" - dodaje policjant.