Prawie pół miliona Polaków na Wyspach
Polacy są trzecią najliczniejszą grupą etniczną w Wielkiej Brytanii - wynika z najnowszych danych brytyjskiego Biura Statystyk Narodowych. Emigrantów znad Wisły wyprzedzają tylko Hindusi i Irlandczycy.
- Katowice: jest praca dla emigrantów
- Oszuści z Wysp żerują na Polakach
- Kryzys w Polsce? Wracamy na Wyspy!
- Polacy wcale nie chcą wyjeżdżać z Wysp
- Dyskusja o zasiłkach dla polskich emigrantów
- Student z Polski wygrał regaty na Tamizie
- Bezrobotni Brytyjczycy zaatakowali Polaków
- "Meblami w okna rzucali Polacy"
- Polski budowlaniec gwiazdą na Wyspach
- Wszystko, co musisz wiedzieć o opalaniu >>>
Pogoda
POLSKA
Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 24°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Jeszcze w 2004 roku do polskiego pochodzenia przyznawało się około 90 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii. Plasowało to polską diasporę na 12. miejscu na liście mniejszości
narodowych.
W ciągu ostatnich lat liczba ta mocno poszybowała w górę. Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii mieszka teraz ponad 400 tysięcy Polaków i jest to trzecia najliczniejsza grupa
emigrantów w tym kraju. Więcej - ponad 600 tysięcy jest przybyszy z Indii oraz z Irlandii (420 tys.).
Zmieniła się też struktura polskiej diaspory. W 2004 roku 27 procent brytyjskich Polaków stanowiły osoby powyżej 65. roku życia, którzy w większości przybyli na Wyspy tuż po drugiej wojnie światowej. Teraz najstarsze pokolenie stanowi już jedynie 5 proc. Polonii, natomiast ponad połowa to ludzie młodzi, w wieku 16-29 lat.





















Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!