Dziennik.plKraj

Środa, 30 maja 2012

Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Szykuje się burda o Holokaust

2009-06-25 | Ostatnia aktualizacja: 01:49 | Komentarze: 0 | skomentuj
Szykuje się burda o Holokaust

Szykuje się burda o Holokaust / Inne

Narodowcy i anarchiści w tym samym miejscu o tej samej porze? To nie może skończyć się dobrze. Tym razem wrogie obozy staną naprzeciw siebie z powodu Holokaustu. W piątek po południu lepiej unikać placu Bankowego w Warszawie.

Pogoda

POLSKA

Środa 2012-05-30

temp. min 1°C max. 22°C
opady: brak

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Dopiero co skończyła się Parada Równości, a już obie strony po raz kolejny mobilizują siły. Tym razem powodem będzie Zagłada Żydów. Na piątek w godz. 14-16 oficjalną demonstrację zgłosił Obóz Wielkiej Polski. Narodowcy będą protestować pod Żydowskim Instytutem Historycznym (ul. Tłomackie 3/5, na tyłach Błękitnego Wieżowca) przeciwko publikacjom Aliny Całej. Badaczka Holokaustu zasłynęła również publikacjami na temat polskiego antysemityzmu.

Sama zainteresowana wezwała do kontrmanifestacji przeciwko propagowaniu faszyzmu. W puszczonym na sieci mailu napisała: "Zwracam się do was o przybycie w tym czasie na to miejsce, by zaprotestować przeciwko demonstracji faszystowskiej organizacji i próbie ingerencji w wolność badań naukowych". Odzew będzie na pewno.

kc
Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    «