Dziennik.plKraj

Środa, 15 lutego 2012

Imieniny: Faustyna, Jowity, Georginy

Warszawiaku! Ocal swój samochód

2009-07-01 | Ostatnia aktualizacja: 02:01 | Komentarze: 0 | skomentuj
Potężna burza nadchodzi nad Warszawę

Potężna burza nadchodzi nad Warszawę Fot. Wojciech Grzedzinski / Inne

Poniedziałkową burzę, warszawiacy będą pamiętać długo. Chyba że przebije ją dzisiejsza. Centrum Zarządzania Kryzysowego właśnie ostrzegło w specjalnym komunikacie przed gigantyczną popołudniową nawałnicą. Zapowiada się jeszcze gorzej niż w poniedziałek. Nie wolno zostawiać samochodów pod drzewami.

Pogoda

POLSKA

Środa 2012-02-15

temp. min -14°C max. 3°C
opady: umiarkowane opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Skoro przed poniedziałkową burzą nikt nie ostrzegał, to można się domyślać że ta dzisiejsza będzie znacznie silniejsza, skoro władze miasta decydują się na oficjalny komunikat do mieszkańców.

Nawałnica będzie krążyć po całym województwie mazowieckim. Najgorzej będzie po południu i wieczorem. Przewidywana wielkość opadu nie jest imponująca (30 - 40 mm), ale gorszy ma być wiatr dochodzący do 90 km/godz, niebezpieczne będzie też gradobicie.

Władze miasta ostrzegają warszawiaków, że "skutkami opisanych warunków mogą m.in. utrudnienia w komunikacji, uszkodzenia budynków, zakłócenia urządzeń elektrycznych, zagrożenie życia uderzeniem pioruna, zagrożenie pożarowe."

Co może zrobić mieszkaniec, żeby przygotować się na katastrofę? Przede wszystkim pochować wszelkie nieprzymocowane przedmioty (np. doniczki) z balkonów i przestawić samochód tak, aby nie stał pod drzewem. Poniedziałkowa wichura zniszczyła już kilka aut.

kc
Źródło: Dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    Walentynki w
Dziennik.pl Walentynki w Dziennik.pl