"Trwają negocjacje dotyczące ceny aparatu" - mówi Anna Gołębicka, rzeczniczka CenterNetu, współwłaściciela sieci ojca Rydzyka wRodzinie.

Komórkę Fonek dla przedszkolaków od miesiąca można przez internet zamówić u producenta, firmy Pragma. Tam aparat kosztuje 299 złotych. "Zainteresowanie jest ogromne, bo to pierwszy taki produkt na polskim rynku" - mówi Krzysztof Surgut, prezes Pragmy. Różowe i niebieskie wersje maleńkiego aparatu produkowane są w Chinach. "Sami opracowaliśmy pomysł. Zależało nam, żeby telefon był bezpieczny" - dodaje Surgut.

Mały posiadacz takiego aparatu może zadzwonić tylko na numery wcześniej wpisane do systemu przez rodzica. Urządzenie jest lekkie, ma specjalnie zabezpieczoną baterię i można je zdalnie zablokować. Co więcej, z dowolnego miejsca rodzic ma możliwość podsłuchiwania tego, co się dzieje wokół jego dziecka. Fonek na wezwanie rodzica w każdej chwili może oddzwonić i przełączyć się na tryb głośnomówiący.

Telefonia Rydzyka wystartowała na początku lipca. Właściciele sieci nie chcą zdradzić, ile kart startowych sprzedali do tej pory.