Kinowa ekranizacja bestsellera J. K. Rowling wzbudza emocje nie tylko na sali kinowej. Podczas pokazu ostatniego filmu o przygodach młodego czarodzieja Harrego Pottera w Vue Cinema na Kirkstall Road w Leeds, pewna 46-letnia kobieta zwróciła uwagę grupce młodzieży, że za głośno komentuje film. Nie spodziewała się, że ta interwencja może okazać się opłakana w skutkach.

Po projekcji filmu pod adresem Brytyjki wychodzącej z pokazu w towarzystwie męża i dzieci poleciały soczyste wyzwiska. Ale to nie koniec. Rozsierdzeni nastolatkowie postanowili dotkliwiej zemścić się na kobiecie. Wpadli na iście szatański plan, aby do końca życia oduczyć ją zwracania ludziom uwagi na seansach w kinie.

Śledzili ją spod kina aż do restauracji, gdzie udała się z rodziną na kolację. Jeden z nastolatków zdobył żrącą substancję. Potem cała grupa wpadła do lokalu i wylała ją na 46-latkę. Kobietę przewieziono do szpitala. Według lekarzy oparzenia, których doznała mogą przyczynić się w najbliższym czasie do utraty wzroku. Sprawcy ataku uciekli.

Policja ujawniła opis napastników - amatorów Harrego Pottera. W bandzie wyrostków znaleźli się: 19-letni mężczyzna o atletycznej budowie ciała, 14-letni Azjata, 18-letni kierowca samochodu, którym zbiegli z krótkimi jasno farbowanymi włosami oraz czarnoskóra dziewczyna w wieku około 14 lat.