Sensacyjną wiadomość o wysłaniu zaproszeń do największych kobiecych gwiazd telewizji, kina, popu i polityki poinformował serwis tvp.info. Dziennikarze dowiedzieli się, że zapraszającym jest Wspólnota Demokracji - międzynarodowa organizacja, którą wspiera finansowo nasz MSZ (pomysłodawcą Wspólnoty, której siedziba mieści się w Warszawie był m.in. Bronisław Geremek).

>>> Porywający koncert Madonny w Warszawie

To ta organizacja chce 13 września oprowadzić gwiazdy po Łazienkach Królewskich w Warszawie i sprowokować dyskusję pomiędzy paniami na temat sytuacji kobiet w Iranie. Kto został zaproszony? Według tvp.info - oprócz Madonny, Angeliny Jolie, Michelle Obamy i Carli Bruni - do Polski może przyjechać też Catherine Deneuve, Sophie Marcelu, Mia Farrow, Céline Dion, Oprah Winfrey, Sophia Loren, Angela Merkel i królowa Jordanii Rania.

"Wysłaliśmy pisma do tych pań, bo przede wszystkim zależy nam na tym, by wsparły inicjatywę mającą na celu wyrażenie solidarności z kobietami w Iranie. Nie wiem, czy przyjadą do Warszawy" - powiedział tvp.info prof. Bronisław Misztal, dyrektor sekretariatu Wspólnoty i były szef gabinetu politycznego Radka Sikorskiego. Być może z powodu właśnie znajomości z tym ostatnim, prowadzącą imprezę ma być żona polskiego ministra spraw zagranicznych Anne Applebaum.