Komenda Główna Policji tłumaczy, że cudzoziemcy mogą ukrywać się w Polsce. Zaś ścigani Polacy prawdopodobnie opuścili teren UE. Publikacja ich zdjęć to kolejny etap akcji  Infra-Red 2010. To operacja koordynowana przez Interpol. Jej cel to wyłapanie w sumie 450 ukrywających się przestępców. W operacji bierze udział 29 państw z całego świata, m.in. Bangladesz, Oman, Białoruś, Brazylia, czy RPA.

W akcję zaangażowały się także portale społecznościowe.  Infra-Red przyniosła już pierwsze efekty. To dzięki informacjom od ludzi, którzy widzieli zdjęcia poszukiwanych, udało się ująć kolumbijską modelkę podejrzaną o kierowanie kobiecym gangiem przemycającym kokainę. Do dzisiaj w ten sposób złapano 100 poszukiwanych.  Informacje o akcji i poszukiwanych znajdują się także na stronie Interpolu (www.interpol.int/Public/Wanted/InraRed/Default.asp).

Tam też są informacje dotyczące m.in. państwa lub państw, na terenie których poszukiwani przestępcy mogą się ukrywać. Polska policja prosi o każdą informację o poszukiwanych na e-mail poszukiwania-bk.kgp@policja.gov.pl.