Oto najgroźniejsi przestępcy w Polsce

X

Zdjęcia 12 Polaków i czterech obcokrajowców zawisły w weekend na internetowych stronach polskiej policji (www.policja.gov.pl). To przestępcy poszukiwani za najcięższe zbrodnie: pedofilię, zabójstwa i handel narkotykami.

Komenda Główna Policji tłumaczy, że cudzoziemcy mogą ukrywać się w Polsce. Zaś ścigani Polacy prawdopodobnie opuścili teren UE. Publikacja ich zdjęć to kolejny etap akcji  Infra-Red 2010. To operacja koordynowana przez Interpol. Jej cel to wyłapanie w sumie 450 ukrywających się przestępców. W operacji bierze udział 29 państw z całego świata, m.in. Bangladesz, Oman, Białoruś, Brazylia, czy RPA.

W akcję zaangażowały się także portale społecznościowe.  Infra-Red przyniosła już pierwsze efekty. To dzięki informacjom od ludzi, którzy widzieli zdjęcia poszukiwanych, udało się ująć kolumbijską modelkę podejrzaną o kierowanie kobiecym gangiem przemycającym kokainę. Do dzisiaj w ten sposób złapano 100 poszukiwanych.  Informacje o akcji i poszukiwanych znajdują się także na stronie Interpolu (www.interpol.int/Public/Wanted/InraRed/Default.asp).

Tam też są informacje dotyczące m.in. państwa lub państw, na terenie których poszukiwani przestępcy mogą się ukrywać. Polska policja prosi o każdą informację o poszukiwanych na e-mail poszukiwania-bk.kgp@policja.gov.pl.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  Powered by ContentStream
  • ~kropka
   2010-07-19 09:12
   Mysle ze najgrozniejsi przestepcy to policjanci,prokuratorzy i sedziowie na uslugach mafii.
  • ~(po)ruta
   2010-07-19 09:07
   A gdzie ryży wytrzeszcz tusk, ''chrabia'' komoruski, paligłup, ważka niesiołek, ''bolek'' wałęsa, gadzina michnik... i cała (po)lszewicka banda ???
  • ~Tuskoland
   2010-07-19 08:51
   a gdzie jest zdjęcie... Polańskiego ... ściganego przez USA ... za pedofilię ... czyżby władze POlskie robiły wyjątki ???
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.