Oto najgroźniejsi przestępcy w Polsce

MDO | 2010-07-19 07:00 | Aktualizacja: 07:00
Oto najgroźniejsi przestępcy w Polsce

Oto najgroźniejsi przestępcy w Polsce / Inne)

Zdjęcia 12 Polaków i czterech obcokrajowców zawisły w weekend na internetowych stronach polskiej policji (www.policja.gov.pl). To przestępcy poszukiwani za najcięższe zbrodnie: pedofilię, zabójstwa i handel narkotykami.



Komenda Główna Policji tłumaczy, że cudzoziemcy mogą ukrywać się w Polsce. Zaś ścigani Polacy prawdopodobnie opuścili teren UE. Publikacja ich zdjęć to kolejny etap akcji  Infra-Red 2010. To operacja koordynowana przez Interpol. Jej cel to wyłapanie w sumie 450 ukrywających się przestępców. W operacji bierze udział 29 państw z całego świata, m.in. Bangladesz, Oman, Białoruś, Brazylia, czy RPA.

W akcję zaangażowały się także portale społecznościowe.  Infra-Red przyniosła już pierwsze efekty. To dzięki informacjom od ludzi, którzy widzieli zdjęcia poszukiwanych, udało się ująć kolumbijską modelkę podejrzaną o kierowanie kobiecym gangiem przemycającym kokainę. Do dzisiaj w ten sposób złapano 100 poszukiwanych.  Informacje o akcji i poszukiwanych znajdują się także na stronie Interpolu (www.interpol.int/Public/Wanted/InraRed/Default.asp).

Tam też są informacje dotyczące m.in. państwa lub państw, na terenie których poszukiwani przestępcy mogą się ukrywać. Polska policja prosi o każdą informację o poszukiwanych na e-mail poszukiwania-bk.kgp@policja.gov.pl.





zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

MDO

Zobacz inne teksty autora »

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 32
  • ~teos2013-04-07 10:51

    Najgrozniejsi siedza w sejmie

  • ~arabella2010-07-26 06:33

    Być może polska prokuratura robi co może ale dotychczas nie ma żadnego politycznego wsparcia od premiera i rządu polskiego!! ZARAZ PO KATASTROFIE PREZYDENT MIEDWIEDIEW ZAPEWNIŁ, ŻE POLSCY PROKURATORZY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W ŚLEDZTWIE NA RÓWNYCH PRAWACH!!! RZĄD POLSKI Z PREMIEREM TUSKIEM DOPROWADZIŁ DO TEGO, ŻE W ROSJI NIE MA ŻADNEGO POLSKIEGO PROKURATORA! MIMO OBIETNIC PREZYDENTA MIEDWIEDIEWA I PUTINOWSKIEGO POKLEPYWANIA JAKIM SZCZYCI SIĘ POLSKI PREMIER DONALD TUSK RZĄD POLSKI NIE POTRAFIŁ DOPROWADZIĆ ANI DO ZWROTU POLSCE SZCZĄTKÓW SAMOLOTU ANI CZARNYCH SKRZYNEK ANI ŻADNYCH INNYCH WAŻNYCH DOWODÓW. ROSYJSKA KOMISJA MAK, KTÓRA BADA PRZYCZYNY KATASTROFY JEST ZAINTERESOWANA UKRYCIEM EWENTUALNEJ AWARII CZY NIEPRAWIDŁOWOŚI DZIAŁANIA PONIEWAŻ WCZEŚNIEJ NADZOROWAŁA MODERNIZACJĘ SAMOLOTU W ROSJI. NIE WIADOMO NAWET CZY ROSYJSCY KONTROLERZY BYLI TRZEŻWI! NIE WIADOMO CZY PRZEPROWADZONO SEKCJE WSZYSTKICH ZWŁOK, PRZY SEKCJACH NIE BYŁO ANI POLSKICH PATOMORFOLOGÓW ANI PROKURATORÓW, NIE WIADOMO NAWET CZY W TRUMNACH SĄ WŁAŚCIWE ZWŁOKI, POLSCY PILOCI Z JAKA-40 TWIERDZĄ, ŻE ROSYJSKIE STENOGRAMY SĄ FAŁSZYWE! RZĄD ODMÓWIŁ POMOCY W BADANIU I ŚLEDZTWIE ZE STRONY MIĘDZYNARODOWYCH ORGANIZACJI LOTNICZYCH I NIEZALEŻNYCH EKSPERTÓW, PREMIER DONALD TUSK NIEZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ I OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM ZDYMISJONOWAŁ PŁK.EDMUNDA KLICHA A MIANOWAŁ PRZEWODNICZĄCYM MINISTRA MILLERA, NADTO STWIERDZIŁ, ŻE WSZYSTKIE UZGODNIENIA Z ROSJANAMI ODBYWAJĄ SIĘ NA WYSOKIM SZCZEBLU RZĄDOWYM I NA SZCZEBLU PREMIERÓW A WIĘC WZIĄŁ I WSZELKIE DECYZJE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA SIEBIE I CO ? I NIC ! PREMIER TYLKO OŚMIESZYŁ NASZE PAŃSTWO, NASZĄ GODNOŚĆ, NASZĄ SUWERENNOŚĆ, SĄ PODSTAWY ABY SĄDZIĆ, ŻE BOI SIĘ ZŁEGO HUMORU ROSJAN !

  • ~markoni 20102010-07-19 21:45

    takie sympatyczne buzki w po jest duzo wiecej mniej wyjsciowych to chyba jest pomylka

  • ~janmil2010-07-19 20:18

    A gdzie ryk bonda, arabski, cieć-graś, narcyz-nowak, nitras, sawicka i inne miro, rycho, zbycho, grześ, rudy dyzma, kretyn-komorowski etc?

  • ~to_ja2010-07-19 19:20

    Do ~(po)ruty. Nie tam, gdzie Jarosław Jadowity wraz ze swoją watahą chamowatych, ujadających kundli. Takich jak pirat kurszczak, klempa, schamiała jakubiak, oślizgły błaszczak, grabarz cyman, czy uciekający przed komisją morderca laptopów.

  • ~Andere2010-07-19 18:45

    Brakuje Donka , Palikota i KomuchoRuskiego .

  • ~rentner w Europie2010-07-19 18:14

    Wczoraj dobrze lalo - tym wszystkim co tu wypisuja bzdury - to nie tylko lupiez wyplukalo, ale i mozdzek!

  • ~ALA2010-07-19 17:52

    NIE ZGADZAM SIE Z BRONISLAWEM - NAJLEPSI JUZ SA W PO - CI TYLKO DALI SIE ZLAPAC

  • ~mieszkaniec2010-07-19 16:52

    ale zmylka- to kandydaci pis do sejmiku w Bialymstoku

  • ~grzes-rys-z2010-07-19 14:25

    BRAKUJE PARE OSOB ...

    a no tak przeciez ich broni immunitet.