Dziennik.plKraj

Wtorek, 29 maja 2012

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Znana dziennikarka wyleciała za "propisowskie poglądy"

2010-09-05 | Ostatnia aktualizacja: 18:53 | Komentarze: 217 | skomentuj
Znana dziennikarka wyleciała za "propisowskie poglądy"

Znana dziennikarka wyleciała za "propisowskie poglądy" Fot. Paweł Kula / Inne

Przewodnicząca Rady Programowej TVP Janina Jankowska straciła posadę w Wyższej Szkole Dziennikarstwa imienia Melchiora Wańkowicza. Jak sama twierdzi, wyrzucił ją inny znany dziennikarz Stefan Bratkowski. Za co? Za "propisowskie poglądy".

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 26°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

"Od kilku lat prowadzę zajęcia w pewnej wyższej szkole dziennikarstwa. Lubię młodzież i staram się im przekazać tajniki warsztatu i standardy bezstronności. Kilka dni temu otrzymuję telefon od jednego z wykładowców, że znalazłam się na liście do zwolnień z powodu swoich pro-pisowskich poglądów. Zadecydował o tym prezes fundacji, która prowadzi tę szkołę czyli Stefan Bratkowski" - pisze Jankowska na blogu w serwisie Salon24.pl.

Dalej dziennikarka przytacza swoją rozmowę z Bratkowskim. "Dzwonię do Stefana Bratkowskiego. Pytam: Stefan, czy to Ty zadecydowałeś? On na to <ależ nie>. To studenci pytani o światopoglądowe powiązania wykładowców z PiS, wskazali także ciebie. Stefan – mówię, może mało parlamentarnie – ty upadłeś na głowę. Prowadzę warsztaty dziennikarskie i żaden z moich studentów nawet nie domyśla się moich poglądów. To prawda – mówi Stefan, ale pracowałaś dla prezydenta Kaczyńskiego (ordery dla ludzi Solidarności) i .... twoje wypowiedzi w <Babilonie> w TVN".

Janina Jankowska smutno komentuje: "Dożyliśmy w wolnej Polsce czasów, że poglądy to powód do wyrzucenia kogoś z pracy, a przecież rządzą sukcesorzy "Polskiego Sierpnia". Śmiech historii".

Źródło: Media
Wypowiedzi: 217
  • ~Andrzelika2010-09-10 19:16

    Skąd te zdziwienie . Tusku omówił pewne sprawy z Putinem .
    Ten go pinstruował jaj i co .
    Rosja nie daleko , jak co to przyśla Bratnia pomoc .
    Kilkanaście dywizji gwałcicieli złodzieji i morderców .
    I znów od nowa , festiwal wycia Ruskiego już mamy . teraz pora na następne kroki .

  • ~Stein2010-09-10 12:13

    Do Bratkowskiego. Napewno upadłeś już na swoją głowę.Czas już abyś się opamiętał.Jesteś dziennikarzem i to Ty powinieneś bronić dziennikarzy,a Ty jak postąpiłeś z Janiną Jankowską.To wstyd. Tak tylko może robić faryzeusz.Pomyśl o tem.

  • ~hist2010-09-10 12:03

    do "przerażonego", który pisze" jest chyba gorzej niz za czerwonego"- bo nadal jest czerwony, jedynie przefarbowany na rózowego kapitaliste (kapitalista obłowiony na majątku narodowym czyli naszym).

  • ~Gabriel; P.2010-09-09 22:24

    Skoro Pani Jankowska uważa się za
    pokrzywdzona to należy udać się do Sądu Pracy.

  • ~jasio2010-09-09 17:35

    Jankowska może sobie znaleść prace u prezesa Kaczynskiego , Rydzyka, Sniadka w IPN lub u innego oszołoma ale zgodnie z wytycznymi płacącego. To jest właśnie wolność prasy . Jankowska ma wolny wybór.

  • ~Moja opinia2010-09-09 15:33

    Odbija sie czkawka PZPR w potepowaniu tego tzw. znanego dziennikarza.
    Pamietam go z 1968, 1970 i z lat pozniejszych. Dlatego nie dziwi mnie, ze wyrzuca kolezanke z pracy za poglady polityczne. Czlowiek ma prawo do pogladow.
    Bratkowski jaki jest kazdy widzi...

  • ~asd2010-09-09 00:03

    bardzo dobrze zrobili. gonic te bande az ich w normalnym, demokratycznym kraju nikt wiecej nie zobyczy. klamcy i prowokatorzy.

  • ~1432010-09-08 20:55

    Nareszcie może się również wezmą za PISOWSKIE złogi w TVP, to jest żenada czy dziennikarza nie obowiązuje etyka i bezstronnośc, to co się dzieje w TVP to nędzna PISOWSKA ohyda

  • ~maksym2010-09-07 21:40

    Tak ta panienka nigdy nie była obiektywna dobrze więc ,ze nie bedzie uczyć propartyjnego dziennikarstwa

  • ~ryszard2010-09-07 21:35

    Nawet i tu śmieci z PO (krypto komuszki) rozrabiają. Wściekłe pieski...

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    «