Zamieszki na meczu w Łodzi. Padły strzały ostrzegawcze
Policja zatrzymała ośmiu pseudokibiców po burdzie podczas meczu łódzkiej A klasy (VI ligi) pomiędzy Orłem II Parzęczew a Spartą Leśmierz (Łódzkie). W trakcie meczu agresywni kibice zaatakowali policjanta; jeden z funkcjonariuszy użył broni, oddając dwa strzały ostrzegawcze.
- "Staruch" usłyszał zarzut. Za uderzenie piłkarza grozi mu rok więzienia
- TVN24 idzie na wojnę z "Gazetą Wyborczą"? A w tle Legia
- Mordercza trasa kiboli. Demolowali pociągi i dworce
- CBŚ zatrzymało szefa kiboli Legii Warszawa
- Rozrabiał na meczu VI ligi. Usłyszał zarzuty
- Tusk: Chuligani zdominowali legalne władze
- Bójki chuliganów w Krakowie. Osiem osób za kratami
- Wszystko, co musisz wiedzieć o opalaniu >>>
Pogoda
POLSKA
Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 26°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Jak poinformowała w niedzielę PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka, wydarzenia rozegrały się w sobotę na boisku w Parzęczewie. Impreza nie była zgłoszona policji, a organizator - ponieważ mecz oglądało ok. 70 widzów - nie zapewnił służb porządkowych.
Według policji, w trakcie meczu na murawę wbiegł kibic drużyny z Leśmierza, który nawoływał pozostałych do bójki. Znaczna część kibiców zaczęła skandować wulgarne i agresywne hasła. Ponieważ organizatorzy nie byli w stanie zapanować na sytuacją, wezwano patrol z pobliskiego posterunku.
Funkcjonariusze wylegitymowali 27-latka, który był pod wpływem alkoholu, zachowywał się agresywnie i znieważał policjantów. "Po chwili zarówno 27-latek z Leśmierza jak i grupa kibiców obu drużyn wtargnęła na płytę boiska, gdzie znaleźli się także policjanci. Pomiędzy sympatykami obu drużyn doszło do bójki. Wówczas przerwano mecz" - powiedziała Kącka.
Wezwano policyjne posiłki z komisariatu w Ozorkowie. Według policji, kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zobaczyli starcie, w którym brało udział 20-30 osób. Kilku najbardziej agresywnych chuliganów atakowało też policjanta, który pojawił się na miejscu jako pierwszy.
"Żadne nawoływania do zachowania zgodnego z prawem nie skutkowały. W związku z sytuacją zagrożenia życia funkcjonariuszy, którzy znaleźli się w samym centrum wydarzeń, policjant z Ozorkowa po wyczerpaniu procedury oddał w górę dwa strzały ostrzegawcze" - dodała rzeczniczka.
Kilku chuliganów zostało zatrzymanych na miejscu; wśród nich sprawca napaści na policjanta. Pozostali w ciągu kolejnych godzin trafili do policyjnego aresztu. Do tej pory zatrzymano ośmiu mężczyzn; mają od 17 do 30 lat. Wszyscy są mieszkańcami Leśmierza. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania. Wśród dowodów w sprawie jest m.in. nagranie zajścia telefonem komórkowym.
Zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty m.in. czynnej napaści na funkcjonariusza i znieważenia policjantów oraz publicznego nawoływanie do przestępstwa. Mogą także odpowiadać za wykroczenie tj. m.in. zakłócenie porządku, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy używanie słów wulgarnych.
Źródło: PAP

























~po jaki c..j2011-05-01 22:26
jest jakaś 6 liga ? Czy w tym kraju cheć robienia przekrętów przekroczyła jakikolwiek rozsądek ? Rozgonić bydlaków !!
~dlaczego policja nie odstrzeliła2011-05-01 22:22
tych śmieci ??
~parzęcew..... leśmierz....2011-05-01 22:14
przecież te prymitywy powinny być eksterminowane w chwli urodzenia.
~re2011-05-01 19:19
Policja nie powinna interweniowac,bydlo samo by stratowalo do euro mielibysmy czystke na stadionach.
~Kalosz2011-05-01 16:35
Laickie wychowanie w Lesmierzu? Trudno w to uwierzyc.
Przecie tam 100 procent katolikow i prawdziwych polakow.
A ich tatusiowie nigdy nie jezdza samochodami po pijaku.
~jana2011-05-01 15:51
dlaczego policja nie strzela do agresywnego bydla tylko oddaje strzay ostrzegawcze w normalnym kraju mieliby juz po mordach w polsce policiant dostaje na sluzbie za takie przepisy coraz mniej policji katac strzelac rozpieprzac
~lunk2011-05-01 15:49
Im się chciało awanturować bo "róbta co chceta"
~bolek2011-05-01 15:44
Laickie wychowanie medialne róbta co chceta
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!