BOR: Wizyta prezydenta USA bez incydentów
Wizyta prezydenta USA Baracka Obamy w Polsce przebiegła bez żadnych niespodziewanych incydentów - powiedział PAP po jej zakończeniu rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz.
- Obama będzie zabijał potwory? Zobacz, co dostał od Tuska
- Na śniadaniu Tuska i Obamy: grillowany oscypek z konfiturą z jarzębiny
- Obama spotkał się z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej
- "Postaramy się zdążyć z Muzeum Historii Żydów Polskich"
- "Będzie umowa w sprawie obecności sił lotniczych USA"
- Konflikt w BOR. Poszło o wywiad w "Naszym Dzienniku"
- Porozumienie tajnych służb. Amerykanie będą chronić polskich dyplomatów
-
Barack Obama w Polsce. Zobacz zdjęcia
- Wszystko, co musisz wiedzieć o opalaniu >>>
Pogoda
POLSKA
Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 26°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Jak zaznaczył, zakończenie wizyty Obamy nie oznacza jednak zakończenia pracy funkcjonariuszy BOR - w Polsce nadal przebywa kilku prezydentów, którzy brali udział w piątkowym szczycie państw Europy Środkowej. Ostatni spośród nich wyjadą w niedzielę.
"Jeśli chodzi o zakończoną już wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych mogę powiedzieć, że przebiegała bez żadnych niespodziewanych incydentów" - zaznaczył Aleksandrowicz. Podkreślił, że zawsze podczas takich wizyt bierze się pod uwagę różne scenariusze i ewentualne zmiany, dlatego BOR był przygotowany na niewielkie przesunięcia w planie wizyty.
Do jednej z takich zmian doszło już na początku wizyty Obamy. Prezydent USA sprzed Pomnika Bohaterów Getta, gdzie składał kwiaty, pojechał do hotelu, w którym się zatrzymał a nie, jak planowano, od razu do Pałacu Prezydenckiego.
Aleksandrowicz dodał również, że bardzo dobrze układała się współpraca pomiędzy polskimi funkcjonariuszami, a amerykańskim Secret Service, odpowiadającym za ochronę prezydenta USA Baracka Obamy.
Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do służb, Amerykanie planowali "luźniejszy punkt wizyty" swojego prezydenta, ale ostatecznie nie doszedł on do skutku ze względu na opóźnienia.
W sumie - również według nieoficjalnych informacji - w zabezpieczanie szczytu i wizyty Obamy zaangażowanych było ok. 3 tys. funkcjonariuszy policji i BOR.
Policjantów z Warszawy wspomagali m.in. funkcjonariusze z Katowic, Kielc, Bydgoszczy, Olsztyna i Poznania. Do ich zadań należało nie tylko zabezpieczanie tras przejazdu - policjanci stali wzdłuż nich w odległości kilkunastu metrów, ale pilotaże kolumn z vip-ami i zabezpieczanie miejsc pobytu głów państw.
Źródło: PAP

























~sowa2011-05-29 14:48
Samolot z prezydentem Obamą sprowadzali na ziemię amerykanie,setki ochroniarzy strzegło prezydenta na ulicach Warszawy w tym polski BOR a gdzie byli 10 kwietnia 2010 ? Dlaczego nie chronili Prezydenta naszej Ojczyzny?We wrześniu 2009 roku chroniony był Putin, a naszego Prezydenta i 95 wspaniałych rodaków rząd podobno polski, ochronę, powierzył rosjanom.Amerykanie i wcześniej Rosjanie dali lekcję polskiemu rządowi jak należy chronić własnych obywateli.I my mamy wierzyć temu rządowi,że to był wypadek lotniczy,nigdy !
~Bill2011-05-29 12:54
Polski BOR z eks-szoferem Janickim na czele tak skutecznie odstraszył warszawiaków i opustoszył ulice, że od jutra powinien raczej osłaniać wodza Korei Północnej. Uważam zresztą, że Janicki działał zbyt zachowawczo, powinien całą ludność Warszawy na ten jeden dzień ewakuować na bezpieczną dla prezydenta Obamy odległość.
~klechy to to nieszczęście2011-05-29 08:56
a ten zlewej to zarobkujena kolanach do czstochowy
~mkk2011-05-29 07:52
Może i bez incydentów, za c0p niby chwła BORowi...
Ale: środki ochrony (paraniocznie wielkie!) skutecznie odstraszyły warszawiaków od pojawienia się na trasach przejazdu Obamy. PAradował po praktycznie pustym mieście..
Po drugie: gdyby w Nowym Jorku choc na 12 godziny ( nie na dw dni) zamknięto pół Manhattanu z powodu przyjazdu nie 20, a 150 głów państwa na sesje ONZ, burmistrz miasta za żadnie pieniądze nie wygrałby nstepnychwyborów...
Po trzeczie: ze sprawnej ochrony głównie uciechę mieli dziennikarze zagranicznych telewizji: pokqzywali, że na ulicach było więcej wojska i policji, niż zwykłych obywatel..
Gratulacje!
~PiS be with you2011-05-29 03:26
@ ~szabadaba szamanama2011-05-28 19:27
a ten z lewej to jskiś przebieraniec za krasnoludka czary mary otaczają OBAMĘ chroń go przed szamanami
ciemniaku widac ze reagujesz na zjdecia a nie na tresc artykulu. Nie dziwie sie, jaki rzad taki elektorat wytresowany przez TVN.
Tusku MATOLE dla ciebie to tylko przedszkole...to nawet wiedza kibole...
~Pola2011-05-29 00:12
Wielkie oczekiwania.Dużo szumu. Obama, Obama, Obama...Co z tego wyniknie dla Polski i Polaków? Chyba z dużej chmury mały deszcz.
~marek zol.2011-05-28 22:45
to jakies panstwo policyjne czy tez Obywatele tak niebezpieczni? to policzek dla mieszkancow Warszawy ze Obama przeknal ulicami jak zjawa ,jak w jakims Gabonie.zrobiliscie idiotow z tych normalnych ludzi.
~re elżbieta2011-05-28 21:32
z zalu z a niebo szczykiem idz jego śladami
~Elżbieta2011-05-28 21:15
Gdzie był BOR -10 .04 2010r w Smoleńsku.Dlaczego nie chronił Polskiego Prezydenta,dla kogo on jest ,tylko dla obcych.
~klechoman2011-05-28 19:28
gdzie klecha tam nieszczęśćie a kysz siło nieczysta
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!