Marta Kaczyńska, podobnie jak jej mąż i ojciec, z wykształcenia jest prawnikiem. Jednaj po śmierci rodziców nie wróciła do pracy w jednej z trójmiejskich kancelarii prawniczych. W wywiadach podkreślała, że chce skupić się na wychowaniu dzieci.

Zdecydowała się jednak założyć bloga, gdzie nie stroniła od tematów ocierających się o politykę, udzieliła wielu wywiadów, pojawiła się także w Parlamencie Europejskim. Nieuniknione stały się plotki o jej rychłym wejściu do świata polityki, podgrzewane jeszcze w niektórych wypowiedziach przez jej męża, Marcina Dubienieckiego. Spekulacje ucinała sama Kaczyńska, jak i jej stryj, Jarosław Kaczyński

Teraz już wiadomo, jakie plany najbliższy czas ma Marta Kaczyńska. Jak pisze "Fakt", córka zmarłego prezydenta chce się poświęcić pracy naukowej. "Marta chce kontynuować naukę. Niedawno mi powiedziała, że zajmie się doktoratem" - zdradza "Faktowi" najbliższa, poza stryjem, osoba dla Marty Kaczyńskiej, Hanna Foltyn-Kubicka.

Po śmierci rodziców Marta Kaczyńska nie wróciła do pracy w jednej z trójmiejskich kancelarii prawniczych, gdzie wcześniej pracowała. – Chcę się skupić na wychowywaniu dzieci – mówiła w kolejnych wywiadach. Czas mija, dzieci rosną i najwidoczniej córka tragicznie zmarłej pracy prezydenckiej postanowiła wrócić do pracy naukowej.

Przypomnijmy, że zmarły prezydent Lech Kaczyński był profesorem prawa.