W związku z tą sprawą zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego usłyszało trzech mężczyzn w wieku 23, 36 i 47 lat. Grozi im kara do trzech lat więzienia. Magazyn podrabianego alkoholu znajdował się na terenie posesji przy ul. Praskiej w Łodzi. Na miejscu zatrzymano trzy osoby, które pakowały kartony z podrobionym alkoholem do samochodów dostawczych. Znajdowało się w nich prawie 6 tys. litrów spirytusu w butelkach 1- i 5-litrowych. W magazynie funkcjonariusze znaleźli kolejny tysiąc litrów.

Jak ustalono, alkohol pochodził z nielegalnej "fabryki" urządzonej w garażu jednej z prywatnych posesji na ul. Nowogrodzkiej. Na miejscu znaleziono kompletną linię technologiczną do odkażania alkoholi technicznych i chemikalia wykorzystywane w tym procesie, a także 1,5 tys. litrów spirytusu na różnych etapach odkażania. Według ustaleń funkcjonariuszy, nielegalna fabryka alkoholu działała w tym miejscu od ok. czterech tygodni. Skarb Państwa stracił - według szacunków celników - z tytułu niezapłaconej od alkoholu akcyzy blisko 400 tys. zł.

Według informacji Ludkowskiej, to dziesiąta fabryka alkoholu zlikwidowana w tym roku przez funkcjonariuszy łódzkiej Służby Celnej.